3. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ARTYSTÓW ULICZNYCH I SZTUKI CYRKOWEJ HOKUS POKUS

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

3. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ARTYSTÓW ULICZNYCH I SZTUKI CYRKOWEJ HOKUS POKUS

 

Harmonogram z mapą oraz opisem artystów do pobrania w wersji elektronicznej

Magia i zapierające dech pokazy sztuki ulicznej znów zagoszczą na ulicy Piotrkowskiej!

Sztuka uliczna od lat uatrakcyjnia przestrzeń miejską w centrum wielkich miast. Sprawia, że główne ulice żyją i są chętnie odwiedzane przez turystów. Już 23 i 24 czerwca Piotrkowska na moment stanie się jeszcze bardziej gwarna i kolorowa, bo to właśnie tam będzie można obejrzeć występy uznanych na całym świecie artystów ulicznych. Niczym słynna La Rambla, zamieni się ona w arenę najbardziej spektakularnych pokazów iluzji, magii i akrobacji.

Hokus Pokus zdobył w ubiegłym roku ogromne zainteresowanie łodzian, przez co organizatorzy postanowili poszerzyć line-up festiwalu o liczniejsze występy artystów zza granicy oraz jeszcze bardziej rozbudowane pokazy. W programie ponad 60 pokazów, 11 lokalizacji, spektakl teatralno-cyrkowy, występy linoskoczków i animacje z udziałem lewitujących artystów oraz popisy tancerzy, szczudlarzy, bańkarzy.

 

Ulica Piotrkowska stanie się sceną dla uznanych na świecie artystów, którzy uświetniali swoim udziałem prestiżowe wydarzenia i międzynarodowe festiwale. Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji Hokus Pokus będzie legendarny Dynamike, mający za sobą ponad 20 lat doświadczenia. Zjawiskowa żonglerka maczetami i włączoną piłą mechaniczną, jazda na dwumetrowym monocyklu to tylko niektóre elementy wyjątkowego show artysty.

Wśród innych znanych artystów zobaczymy też Hero-Sana, którego występy opierają się na akrobatyce przedstawionej w majestatyczny i niezwykle spektakularny sposób, Stefana Florescu 5-krotnego mistrza Freestyle Football Romania i zdobywcę 3 miejsca na Mistrzostwach Świata, Magic Marka z Filipin – mistrza iluzji typu close-up oraz Svena ze Szwecji, który ze swoim pokazem akrobatyki połączonej z żonglerką odwiedził już 17 krajów. Dla miłośników efektownych pokazów plucia ogniem organizatorzy przygotowali występy Ex- Firebreathing, zdającego się niejednokrotnie ryzykować życie, by zachwycić widzów.

W trakcie festiwalu zobaczą Państwo także niezwykłe widowisko teatralno-cyrkowe, nawiązujące do historii miasta. Będzie to metaforyczna opowieść o przemianach Łodzi, wykorzystująca teatr ruchu, sztuki cyrkowe, taniec i akrobacje. Spektakl zaplanowany jest pierwszego dnia festiwalu, jako kulminacja sobotnich atrakcji.

 

 [/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text]

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Ulicznych i Magii Hokus Pokus to wyjątkowe wydarzenie, które już po raz trzeci pozwoli przybliżyć widzom sztukę, która fascynuje wszystkich od wieków. Łódź, miasto otwarte na sztukę i przyjazne artystom, jest idealnym miejscem dla festiwalu o tak niecodziennym charakterze!

 

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Wydarzenie bezpłatne.

 

 

Opis artystów:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Dynamike – gwiazda tegorocznego festiwalu, legenda wśród artystów na całym świecie. Artysta ma za sobą ponad 5000 pokazów i 20 lat doświadczenia. Pokaz to połączenie spektakularnych umiejętności, niepowtarzalnego poczucia humoru oraz wyjątkowej osobowości.

Hero-San – artysta z Japonii, ma na swoim koncie pokazy w 85 krajach. Pokaz opiera się na akrobatyce przedstawionej w majestatyczny i niezwykle spektakularny sposób. Wzbogacony komediowymi gagami oraz niepowtarzalnym poczuciem humoru, zachwyca każdego widza.

Sven from Sweden – pokaz łączy w sobie żonglerkę oraz akrobatykę, oprawioną dużą ilością dobrego humoru. Artysta prezentuje żonglerkę w przeróżnych odsłonach. Ze swoim pokazem odwiedził już 17 krajów, zachwycając publiczność oraz rozwijając swoje umiejętności.

Magic Mark – artysta pochodzący z Filipin, w swoim pokazie przedstawia iluzję z manipulacją obiektami. Nieustanna interakcja z publicznością pozwala widzowi na dokładne śledzenie sztuczek oraz czynny udział w pokazie.

Stefan Florescu – artysta, który z piłką nie rozstaje się na krok. 5-krotny mistrz we Freestyle piłką nożną w Rumunii oraz zdobywca 3 miejsca na Mistrzostwach Świata. Podróżuje po całym świecie dzieląc się z ludźmi swoją pasją.

Ex- Fire-breathing – spektakularny pokaz przedstawiający sztukę, jaką jest plucie ogniem. Artysta niejednokrotnie ryzykuje życie, aby zachwycić publiczność zjawiskowymi efektami.

Czarek Czaruje – jeden z najmłodszych iluzjonistów w Polsce, cieszący się ogromną popularnością. Niewątpliwym jego atutem jest talent, urok osobisty oraz osobowość, którą zachwyca widzów.

Just Edi Show Adrian Pruski – wszechstronnie uzdolniony artysta, który z pragnienia dzielenia się swoją pasją zaczął organizować Festiwale Artystów Ulicznych. Podczas jego pokazów można dostrzec wieloletnie doświadczenie przejawiające się w niezwykłych umiejętnościach, a także sposobie prezentacji.

Michał Kulik – prawdziwy pasjonat sztuki iluzji. Artysta jest perfekcjonistą w każdym calu. Michał to specjalistą od sztuk karcianych, manipulacji monetami oraz wielu innych spektakularnych tricków.

Aryman – wszechstronny artysta o dwóch wcieleniach, intrygujący widza swoją osobowością. Jego pokaz to niezwykle subtelny oraz magiczny spektakl, w którym między innymi zachwyca publiczność żonglerką kontaktową-manipulacją, szklaną kulą.

Yasha Show – Yasha Show z humorem łączy żonglerkę, iluzję i ekwilibrystykę. Jest też instruktorem trików, które prezentuje na swoim kanale na portalu Youtube.

Szymon Krzysztoszek – pokaz łączy w sobie niesamowite iluzje oraz interaktywne gagi. Artysta wchodzi w bezpośredni kontakt z widzem, dzięki czemu efektownie buduję atmosferę występu.

Krzysztof Czarski – jeden z najlepszych żonglerów specjalizujących się w żonglerce fire stick, czyli manipulacją płonącym kijem przy użyciu dwóch mniejszych. Pokaz charakteryzuje się dynamiką oraz perfekcjonizmem.

Kacper Mysiorek – jeden z najmłodszych polskich iluzjonistów. Występował w 4 wydarzeniach TEDx. W Mam Talent otrzymał od jurorów 3x TAK. W jego pokazie zobaczycie unikalne poczucie humoru i najlepsze sztuczki magiczne.

Paweł Wołodko (iluzjonista) – mimo, że ma 19 lat wyprawia z monetami takie cuda, które wprawiają w osłupienie każdego widza. Ćwiczy tak intensywnie, że nie chodzi do szkoły lub ćwiczy w szkole.

Dawid Dabiński – młody, spontaniczny, pozytywny i charyzmatyczny iluzjonista. Jego pokazy charakteryzują się ogromną dawką dobrego humoru. Artysta specjalizuje się w pokazach dla młodszej publiczności, rozbawiając oraz zadziwiając każdego malucha.

Spektakl „Po prostu Łódź” – grupa łącząca sztukę cyrkową z tańcem i teatrem ruchu, w którym środki wyrazu zostały poszerzone o ewolucje cyrkowe, akrobatyczne i taniec. Spektakl został przygotowany indywidualnie dla miasta Łódź. W sposób metaforyczny opowiadać on będzie historię Łodzi oraz jej przemian. Od miasta wielkoprzemysłowego po Łódź obecną, dynamicznie rozwijającą się, pełną inicjatyw oraz przyciągającą młodych ludzi. Głównym środkiem przekazu w spektaklu są sztuki cyrkowe: akrobatyka, gimnastyka powietrzna, żonglerka itp., co w połączeniu z teatrem ruchu i oprawą taneczną tworzy niezwykle widowiskowy efekt. Spektakl będzie kulminacyjnym punktem pierwszego dnia festiwalu, gwarantującym niezapomniane wrażenia oraz prezentację sztuki na najwyższym poziomie.

Fire-Circus (pokazy fireshow) – to sztuka łącząca w sobie taniec, żywioł jakim jest ogień oraz efekty specjalne. Artystyczny taniec z ogniem to połączenie wielu elementów, z których powstaje pełne emocji i dynamiki niezapomniane widowisko.

Cojones Grandes – grupa przyjaciół, których połączyła jedna pasja – breakdance. Wspólnie od kilku lat podróżują po Polsce i Europie, prezentując coraz to bardziej zakręcone i energiczne pokazy.

Rafał Śpiewak team – grupa artystów imitujących żywe rzeźby, wchodzące w swobodną interakcje z widownią. Oryginalne i dopracowane kostiumy zatrzymują wzrok każdego przechodnia.

Daniel BalonArt – artysta specjalizujący się w modelingu balonowym. Atrakcja skierowana głównie do dzieci. Wzdłuż deptaku będzie można także podziwiać przechadzające się hostessy w spektakularnych balonowych sukienkach.

Wojciech Parol – młody, ambitny artysta, którego przygoda z fortepianem zaczęła się w wieku 20 lat. Pomimo braku warsztatu, sam zdołał nauczyć się od podstaw nawet najtrudniejszych utworów Chopina!

Damian Bartosiewicz – wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Uczestnik IV edycji The Voice of Poland. Z muzyką związany nieprzerwanie od 13 roku życia. Repertuar to mieszanka utworów autorskich oraz coverów w często nieprzewidywalnych aranżacjach.

Lewitacja – coraz częściej spotykana forma animacji, zawsze wywołująca wiele pytań i domyśleń. Intryguje i przyciąga wielu przechodniów. Jest to idealna atrakcja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Szczudlarze – grupa pozytywnych, młodych ludzi, nawiązująca nieustanny kontakt z przechodniami. Jeśli chcecie ich spotkać – głowa do góry!

Bańkarz – kolejna atrakcja dla maluchów, umożliwiająca pogoń za unoszącymi się bańkami. Dodatkowo każde dziecko samodzielnie może spróbować stworzyć własne bańki wielkich rozmiarów.

Linoskoczkowie – bardzo efektowna i widowiskowa dziedzina cyrkowa, wymagająca maksymalnego skupienia, koncentracji oraz wyczucia balansu własnego ciała.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]