Brodka, Natalia Nykiel, Rezerwat | Urodziny Łodzi – dzień 1

URODZINY ŁODZI, 28-29 lipca

BRODKA, NATALIA NYKIEL, REZERWAT 28 lipca – pl. Wolności

Start o godz. 20

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Pl. Wolności:

19:00 – otwarcie wejść

20:00 – 20:10 – oficjalne otwarcie obchodów 594. Urodzin Łodzi

20:10 – 21:20 – koncert Natalii Nykiel

21:30 – 22:30 – koncert zespołu Rezerwat

22:40 – 23:55 – koncert Brodki

594. Urodziny Łodzi uświetnią koncerty Brodki, Natalii Nykiel i Rezerwatu. Artyści wystąpią na placu Wolności pierwszego dnia urodzin – 28 lipca.

Folkowa siła z punkową energią, czyli Monika Brodka, zagra 28 lipca na placu Wolności podczas Urodzin Łodzi.

Większość z nas pamięta, jak Brodka brawurowo wygrała program „Idol”. Jej żywiecka dusza nie dała się jednak spacyfikować i wokalistka nie stała się kolejną gwiazdką pop, która śpiewa to, co każą jej producenci talent-show, co udowodniła, wydając „Grandę”.

Dziś Brodka pokazuje, jak wielowątkowa potrafi być muzyka popularna; żeni pop z elektroniką, elementy folkowe miesza z postpunkową energią, czerpie z bogatej historii muzyki świata. Podczas jej koncertów nie sposób się nudzić. 28 lipca na scenie na placu Wolności wystąpi pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty artystka.

 

Tego samego dnia łodzianie mają szansę wziąć udział w koncercie Natalii Nykiel, młodej, utalentowanej wokalistki, autorki tekstów, która szturmem wdarła się na muzyczną scenę. Po premierze jej debiutanckiej płyty „Lupus Electro” stało się jasne, że właśnie takiego głosu w Polsce brakowało, a miliony odsłon jej teledysków oraz frekwencja na koncertach potwierdziły rokowania krytyków, że Nykiel zapełnia trwającą od wielu lat na rodzimym rynku lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.

Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza 28 lipca również na koncert Rezerwatu, legendarnego polskiego zespołu, od początku istnienia związanego z Łodzią. Na pl. Wolności zobaczymy m.in. uznanego, niezwykle energicznego lidera Andrzeja Adamiaka, autora największych przebojów zespołu, jak „Zaopiekuj się mną”, „Parasolki”, „Obserwator” czy „Kocha Ciebie niebo”.