Hey, O.S.T.R., Natalia Szroeder, Wilki | Urodziny Łodzi – dzień 2

URODZINY ŁODZI, 28-29 lipca

Hey, O.S.T.R., 29 lipca – pl. Wolności

Start o godz. 21

SEN, NATALIA SZROEDER, WILKI, 29 lipca – Manufaktura

Start o godz. 17

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Manufaktura

Pl. Wolności

20:00 – otwarcie wejść

21:00 – 22:20 – koncert Hey

22:35 – 23:55 – koncert O.S.T.R

Rynek Manufaktury

17.15 Sen

18 Natalia Szroeder

19.15 Wilki

594. Urodziny Łodzi uświetnią koncerty Hey i O.S.T.R. Artyści wystąpią na placu Wolności drugiego dnia urodzin – 29 lipca.

Hey to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Jedna z najlepszych grup koncertowych w Polsce; od ponad 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością i cały czas rozwija się artystycznie. Katarzyna Nosowska, charyzmatyczna wokalistka, uznawana za najlepszą tekściarkę swojego pokolenia, została wyróżniona wraz z zespołem 17 Fryderykami i niezliczoną ilością innych nagród. Wszystkie płyty studyjne zespołu pokryły się platyną. Hey na scenie na placu Wolności zagra 29 lipca.

O.S.T.R.

Jeden z czołowych artystów polskiego hip-hopu, niekwestionowany król freestyle’u – Adam O.S.T.R. Ostrowski będzie gwiazdą 594. Urodzin Łodzi. Na placu Wolności wystąpi 29 lipca.

Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać reszcie kraju w konwencji solo. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rap.

SOBOTA 29.07, rynek Manufaktury

Jak co roku w obchody urodzin Łodzi włącza się także Manufaktura. W sobotę, 29 lipca, na scenie na rynku usłyszymy największe hity Natalii Szroeder i zespołu Wilki.

Godz. 17

Sen

Natalia Szroeder

Wilki

SEN – wrocławską kapelę znaną z singla „Jedna” tworzą: Waldek Orłowski (gitarzysta i kompozytor, współpracował z m. in. Grzgorzem Markowskim i Arturem Gadowskim) Wojtek Sitnik (perkusista laureat wielu konkursów perkusyjnych) oraz Paweł Kwaśny (wokalista, poeta i tekściarz). Gatunek jaki grupa przyjęła podczas tworzenia swojej muzyki to pop/rock.

Natalia Szroeder – utalentowana, 22-letnia wokalistka, którą po raz pierwszy widzowie poznali jako małą dziewczynkę w programie „Od przedszkola do Opola”. Występowała też w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji, a ostatnio wygrała kolejną edycję programu „Dancing with Stars. Taniec z gwiazdami”. Jednak prawdziwą sławę muzyczną przyniosły jej takie hity jak „Wszystko na raz” i „Teraz ty” nagrane z Liberem, a także „Lustra”, „Zamienię cię” czy „Powietrze”. Z pewnością największych przebojów Natalii nie zabraknie także na scenie w Manufakturze.

WILKI – jeden z najpopularniejszych polskich bandów w tym roku obchodzi 25-lecie działalności artystycznej. W latach 90. cała Polska nuciła takie przeboje jak „Son of the Blue Sky”, „Moja baby”, „Beze mnie o mnie” czy „Eli lama sabachtani”, a dziesięć lat później „Baśkę” – największy hit lata 2002. Teraz przyszedł czas na utwory z najnowszej płyty „Przez dziewczyny”.

NIEDZIELA 30.07., rynek Manufaktury

Godz. 17

Spektakl Teatru Powszechnego „Pomoc domowa”

Na scenie na rynku Manufaktury łodzianie obejrzą absolutny hit z repertuaru Teatru Powszechnego, znakomitą komedię Marca Camolettiego „Pomoc domowa” w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla tej placówki przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek”, „Rybki z ferajny” czy „Hotel Transylwania”. Gdy tylko sztuka ta pojawia się w repertuarze, bilety znikają w błyskawicznym tempie.

Na chętnych czeka 400 bezpłatnych wejściówek, które będzie można odbierać w Manufakturze na stoisku Teatru Powszechnego w Łodzi zlokalizowanym koło punktu informacyjnego w galerii handlowej. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Wejściówki dostępne będą w czwartek, 27 lipca w dwóch turach: o godz. 14:00 oraz o godz. 19:00.