KINO TROTUAR: Lokator

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”22px”][ultimate_heading main_heading=”31 sierpnia, godz. 20.00 | Kino Trotuar na Piotrkowskiej (6 Sierpnia/Zielona)” alignment=”left” margin_design_tab_text=””] [/ultimate_heading][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text]W wakacyjne czwartki po zmroku odbywać się będą pokazy filmowe pod gwiazdami na ulicy Piotrkowskiej. W programie atrakcyjne tytuły – obrazy polskie i europejskie, m.in. kultowe komedie Juliusza Machulskiego, czechosłowackie Postrzyżyny i francuski hit ostatnich lat „Nietykalni”. Cykl otworzy projekcja nakręconego w Łodzi „Kingsajzu” w dn. 6.07 ok. godz. 21. Przy tej okazji będzie można też zobaczyć oryginalne rekwizyty z filmu, takie jak gigantyczny niebieski czajnik z kolekcji Muzeum Kinematografii w Łodzi. Na zakończenie zaprezentujemy niemy film „Lokator” w reżyserii Alfreda Hitchcocka, do którego improwizację muzyczną na żywo stworzy zespół The Washing Mashine.

Seanse filmów pełnometrażowych poprzedzimy prelekcjami tematycznymi i konkursami dla widzów oraz pokazami krótkich metraży i etiud, zrealizowanych w Łodzi, w Wytwórni Filmów Oświatowych i Szkole Filmowej.

Filmy będą wyświetlane na jednym z największych ekranów plenerowych w Polsce, o powierzchni niemal 100 m2. Na widzów będzie czekało 200 krzeseł.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=BJnoaTzJdLs”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Lokator (1926), Wielka Brytania; 75′

reżyseria: Alfred Hitchcock

scenariusz: Eliot Stannard, Alfred Hitchcock

zdjęcia: Hal Young, Baron Ventimiglia

obsada: Ivor Novello, Malcolm Keen, Marie Ault, June Tripp

Arcydzieło kina niemego, jeden z pierwszych obrazów, w którym daje znać o sobie kunszt reżyserski Hitchcocka. Odnajdziemy tutaj charakterystyczne elementy stylu mistrza: fabułę opowiadającą o człowieku wciągniętym w wir śmiertelnie niebezpiecznych zdarzeń, grę z oczekiwaniami widza, suspens i oczywiście zaskakujące zakończenie.

Daisy jest atrakcyjną blondynką i pracuje jako modelka. Słysząc o siódmej już ofierze Mściciela, który regularnie co wtorek zabija jasnowłose dziewczęta, postanawia przenieść się do domu rodziców. Tutaj częstym gościem jest Joe – inspektor policji – który czyni zaloty wobec Daisy.

Improwizacja muzyczna na żywo do filmu w wykonaniu zespołu The Washing Mashine[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]