KINO TROTUAR: Nie ma róży bez ognia

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”22px”][ultimate_heading main_heading=”20 lipca, godz. 21.00 | Kino Trotuar na Piotrkowskiej (6 Sierpnia/Zielona)” alignment=”left”][/ultimate_heading][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text]W wakacyjne czwartki po zmroku odbywać się będą pokazy filmowe pod gwiazdami na ulicy Piotrkowskiej. W programie atrakcyjne tytuły – obrazy polskie i europejskie, m.in. kultowe komedie Juliusza Machulskiego, czechosłowackie Postrzyżyny i francuski hit ostatnich lat „Nietykalni”. Cykl otworzy projekcja nakręconego w Łodzi „Kingsajzu” w dn. 6.07 ok. godz. 21. Przy tej okazji będzie można też zobaczyć oryginalne rekwizyty z filmu, takie jak gigantyczny niebieski czajnik z kolekcji Muzeum Kinematografii w Łodzi. Na zakończenie zaprezentujemy niemy film „Lokator” w reżyserii Alfreda Hitchcocka, do którego improwizację muzyczną na żywo stworzy zespół The Washing Mashine.

Seanse filmów pełnometrażowych poprzedzimy prelekcjami tematycznymi i konkursami dla widzów oraz pokazami krótkich metraży i etiud, zrealizowanych w Łodzi, w Wytwórni Filmów Oświatowych i Szkole Filmowej.

Filmy będą wyświetlane na jednym z największych ekranów plenerowych w Polsce, o powierzchni niemal 100 m2. Na widzów będzie czekało 200 krzeseł.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4375″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Nie ma róży bez ognia (1974), Polska; 91′

reżyseria: Stanisław Bareja

scenariusz: Stanisław Bareja, Jacek Fedorowicz

zdjęcia: Andrzej Ramlau

muzyka: Waldemar Kazanecki

obsada: Jacek Fedorowicz, Mieczysław Czechowicz, Stanisława Celińska, Jerzy Dobrowolski

Film polskiego mistrza komedii Stanisława Barei – reżysera, scenarzysty i aktora. Ogłoszonego najlepszym reżyserem komediowym stulecia w Polsce.

Perypetie młodego małżeństwa otrzymującego nowe mieszkanie, do którego pewien sprytny kombinator Malinowski wprowadza liczne ofiary swoich oszustw.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]