KINO TROTUAR: Nietykalni

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”22px”][ultimate_heading main_heading=”10 sierpnia, godz. 20.30 | Kino Trotuar na Piotrkowskiej (6 Sierpnia/Zielona)” alignment=”left” margin_design_tab_text=””] [/ultimate_heading][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text]W wakacyjne czwartki po zmroku odbywać się będą pokazy filmowe pod gwiazdami na ulicy Piotrkowskiej. W programie atrakcyjne tytuły – obrazy polskie i europejskie, m.in. kultowe komedie Juliusza Machulskiego, czechosłowackie Postrzyżyny i francuski hit ostatnich lat „Nietykalni”. Cykl otworzy projekcja nakręconego w Łodzi „Kingsajzu” w dn. 6.07 ok. godz. 21. Przy tej okazji będzie można też zobaczyć oryginalne rekwizyty z filmu, takie jak gigantyczny niebieski czajnik z kolekcji Muzeum Kinematografii w Łodzi. Na zakończenie zaprezentujemy niemy film „Lokator” w reżyserii Alfreda Hitchcocka, do którego improwizację muzyczną na żywo stworzy zespół The Washing Mashine.

Seanse filmów pełnometrażowych poprzedzimy prelekcjami tematycznymi i konkursami dla widzów oraz pokazami krótkich metraży i etiud, zrealizowanych w Łodzi, w Wytwórni Filmów Oświatowych i Szkole Filmowej.

Filmy będą wyświetlane na jednym z największych ekranów plenerowych w Polsce, o powierzchni niemal 100 m2. Na widzów będzie czekało 200 krzeseł.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=XglJSKew0QY”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nietykalni / Intouchables (2011), Francja; 112’

reżyseria i scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano

zdjęcia: Mathieu Vadepied

muzyka: Ludovico Einaudi

obsada: Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot, Clotilde Mollet

Francuski film oparty na prawdziwych wydarzeniach, który przyciągnął do kin ponad 25 milionów widzów. Do jego ogromnej popularności przyczyniły się niesamowite aktorstwo, piękne zdjęcia i porywająca muzyka.

Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i prawdziwej przyjaźni.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]