Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w klubie Wytwórnia

15 stycznia, w klubie Wytwórnia (Łąkowa 29), o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert WOŚP. Gwiazdą wieczoru jest zespół Sound’n’Grace, a obok nich wystąpią m.in. Łukasz Karauda, Marta Słociak-Wiszniewska, Marcin Jajkiewicz, Agnes Violin, Dizzy Boys Brass Band, Jazzowy Chór Wytwórni i Teatr „Cogito”. Koncert poprowadzą dziennikarka TVN24, Małgorzata Kukuła oraz lekarz Kliniki Pulmunologii USK nr 1 w Łodzi, Tomasz Karauda. Wstęp na wydarzenie jest otwarty, a szczegółowy program przedstawiamy poniżej:

Artyści:

 1. Marcin Jajkiewicz – Aktor i wokalista musicalowy, jazzowy i rozrywkowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w rolę Jeana Valjeana w musicalu Nędznicyi Lwa Alexa w musicalu Madagaskar. Wystąpił m.in. jako Georg von Trapp w polskiej realizacji musicalu Dźwięki muzyki oraz jako Książę Hans w Krainie lodu. Wieloletni współpracownik popularnego programu telewizyjnego Jaka to melodia?. Wokalista zespołu Button Hackers, z którym piosenką Między nami zdobył I nagrodę na Festiwalu Jedynki w Sopocie. Wystąpił m.in. na koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”, koncercie Solidarni z Białorusią oraz gali Sportowiec Roku 2011, gdzie zaśpiewał w duecie z Kayah. Występował m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską i Krzysztofem Krawczykiem. Współpracuje z Grażyną Brodzińską. Wokalista w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka.
 2. Łukasz Karauda Młody śpiewak operowy, absolwent prestiżowej uczelni Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii, którą ukończył z wyróżnieniem. Zdobywca stypendium Królowy Elżbiety. Jest zwycięzcą XVIII -ego Miedzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w kategorii operowej i pieśniarskiej. Ponadto zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie arii Mozartowskiej. Jest zwycięzcą konkursu Złote Głosy 2018, który co roku ma miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie.  Śpiewał także w duecie ze światowej sławy śpiewakiem Brynem Terflem podczas jego urodzinowej gali w Cardiff, oraz na BBC PROMS w Londynie w musicalu „Skrzypek na dachu”. W 2017 zakończył współpracę z Diva Opera w Londynie, gdzie wcielił się w rolę Collina w Cyganerii Pucciniego. Pracował również nad tytułową rolą Don Giovanniego dla English Touring Opera, oraz rolą Escamillo w koncertowej adaptacji opery Carmen podczas Llangollen International Musical Eisteddfod, gdzie wystąpił w duecie ze słynną angielską śpiewaczką Katherine Jenkins.  Aktualnie pierwszy główny solista Państwowego Zespółu Pieśni i Tańca Mazowsze. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, gdzie wcielił się w rolę Donalda oraz cover tytułowej roli Billy Budda, Komisarza w Madame Butterfly. 
 3. Agnieszka Flis – skrzypaczka, autorka spektakularnych widowisk muzycznych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, związana z Filharmonią Łódzką i zespołami kameralnymi. Poszukując wciąż nowych możliwości interpretacji muzyki wybrała karierę solową. Koncertowała między innymi w USA, Kanadzie, Japonii, Wietnamie,Chinach, Hong-Kongu, Singapurze, Karaibach, Alasce, Jamajce, Kambodży. Współpracowała ze Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Varius Manx.
 4. Mirosław Karauda – baryton, śpiewak operowy, absolwent wydziału wokalno-aktorskiego w Warszawie. Przez wiele lat związany był z zespołem „Adwent Singers”. Po jego rozpadzie pozostał wierny repertuarowi religijnemu i jako solista wykonuje współczesna pieśń religijną. Ma za sobą liczne koncerty w Europie, USA i Australii. Autor sześciu albumów muzycznych. Jego nagrania emitują liczne rozgłośnie w Polsce, jak i za granicą.
 5. Amatorska grupa teatralna „Cogito” Amatorska Grupa Teatralna Cogito to zespół  pasjonatów teatru. Są to  ludzie różnych profesji, między innymi: nauczyciele, lekarze ,handlowcy, plastycy, a także studenci i uczniowie. Tworzą oni zgraną grupę aktorską , której misją jest tworzenie teatru uniwersalnych wartości .  W swoim repertuarze grupa sięga po wyraziste, nowoczesne środki ekspresji . Spektakle są więc pełne dynamiki i zaskakujących rozwiązań.
 6. Marta Słociak- Wiszniewska – wokalistka – wydział wokalno-estradowy ZPSM im. F.Chopina w Warszawie. Młoda artystka. Jest absolwentką wokalistyki na Wydziale Wokalno-Estradowym w Warszawie. Lauretka II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Happy Day” w Kielcach (2019r.).
 7. Dizzy Boys Brass Band Zespół występujący w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu. Dwa saksofony, dwie trąbki, dwa puzony i tuba. Do tego perkusja i porywający wokal Daniela „Wolnego” Moszczyńskiego. Kilkunastu muzyków, na co dzień związanych zawodowo z kulturą, wspólnie tworzy muzykę z pogranicza funku, jazzu, popu, rocka i latino. Dizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący projekt na polskiej scenie muzycznej. Każdy ich koncert to eksplozja energii i pozytywnych emocji.
 8. Orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi.
 9. Sound ‘n’ Grace.

Organizatorzy:

1.Urząd Miasta Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń.

 1. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy/ oddział łódzki w ZSP nr 9 p. Magdalena Binder.
 2. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi – dr n.med. Paweł Czekalski.
 3. Kościół Adwentystów w Łodzi – pastor Mirosław Karauda.
 4. lek. Tomasz Karauda.