Koncerty w Willi Grohmana: Dzikie jabłka

KONCERTY W WILLI GROHMANA, 24 maja-28 czerwca

KONCERT MULTIMEDIALNY DZIKIE JABŁKA, 28 czerwca, godz. 20

Muzeum Książki Artystycznej (ul. Tymienieckiego 24)

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Muzeum Książki Artystycznej

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia >

 

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w ramach cyklu sześciu środowych, bezpłatnych Koncertów w Willi Grohmana

Wydarzenie nawiązuje do historycznych, cyklicznych koncertów, które organizował w swojej willi łódzki biznesmen i filantrop, a których bohaterem był m.in. Ignacy Jan Paderewski. Prezentowany program obejmuje szeroki wachlarz gatunków: od muzyki poważnej wszystkich epok, poprzez muzykę ilustracyjną, piosenkę literacką, projekt multimedialny, aż po muzykę świata.


Dzikie Jabłka – to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej, który z wdziękiem i niepowtarzalną charyzmą odkrywa nowe oblicze polskiej muzyki tradycyjnej i muzyki etnicznej. Występy zespołu są dla odbiorców niezwykłym przeżyciem i potężną dawką pozytywnej enerii. Dowodem tego są entuzjastyczne reakcje publiczności, znakomite recenzje oraz liczne nagrody na czołowych polskich festiwalach muzyki folkowej.

Repertuar zespołu Dzikie Jabłka to wspólnie brzmiące dwa żywioły: słowiańska melodyjna nuta i porywający rytm afrykańskich bębnów. To nie inspiracja Afryką czy polskim folklorem, lecz ich żywe zespolenie. Ta muzyka ma smak owoców z drzewa, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki.

– Połączyła nas miłość do muzyki korzeni oraz idea promowania tolerancji i wielokulturowości. Naszą muzyką pokazujemy, że każda kultura, która wyrasta z ziemi, niezależnie od tego, na którym kontynencie, dotyka tych samych miejsc w naszych duszach. Że różnice nie są po to, by dzielić, ale żeby ubogacać. Odkryliśmy bowiem, że to, co żywe, posiada puls i o ile kultury różnią się od siebie ogromnie, to puls jest często ten sam. Połączenie Afryki i Polski przychodzi nam więc tak naturalnie, jak jabłka łączą się z cynamonem – mówią.

Naturalna swoboda, świetny kontakt z publicznością, znakomity warsztat muzyczny, oryginalne brzmienie egzotycznych instrumentów i charakterystyczny biały śpiew to tylko niektóre z atutów zespołu, którego występy są niezwykłym przeżyciem i potężną dawką pozytywnej energii.


PEŁEN PROGRAM KONCERTÓW W WILLI GROHMANA:

6/1 –> 24 maja 2017, środa, godz. 20:00
Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi – część I

6/2 –> 31 maja 2017, środa, godz. 20:00
Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi – część II

6/3 –> 7 czerwca 2017, środa, godz. 21:00
“Miłosz w żywych obrazach” – koncert multimedialny w wykonaniu Pawła Odorowicza

6/4 –> 14 czerwca 2017, środa, godz. 20:00
“Rytm Języka” – koncert w wykonaniu artystów z Teatru CHOREA z Łodzi, oraz… NIESPODZIANKA taneczno-muzyczna! (szczegóły niebawem…)

6/5 –> 21 czerwca 2017, środa, godz. 20:00
“Już się raczej nie przejmuję” – koncert z piosenkami zmarłego barda Marcina Różyckiego, w wykonaniu Tomasza Deutryka i Pawła Odorowicza

6/6 –> 28 czerwca 2017, środa, godz. 20:00
Kocert zespołu Dzikie Jabłka – czyli fuzja polskiej muzyki folkowej i afrykańskich rytmów

Projekt finansowany przez Łódzkie Centrum Wydarzeń w ramach Programu KULTUGRANTY.

Organizacja: Muzeum Książki Artystycznej – Fundacja Correspondance des Arts.

Współpraca: Stowarzyszenie Monar, Klub Profilaktyki Środowiskowej „Nie nuda”, Klub 40 i 4.

Wsparcie: Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr CHOREA w Łodzi.