Light Move Festival 2018

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Już od 2011 roku Light.Move.Festival. odmienia obraz łódzkiego Śródmieścia. Ulice, place i parki obudzą się rozświetlone dynamiczną grą świateł, niedostępną za dnia feerią barw. LMF przyciąga do Łodzi setki tysięcy gości z kraju i zagranicy i konsekwentnie buduje markę najlepszego festiwalu światła w Polsce oraz wspiera pozytywny odbiór miasta. Seria wydarzeń towarzyszących oraz otwarte do późnych godzin lokale sprawiają, że okolice ulicy Piotrkowskiej przez trzy jesienne wieczory tętnią życiem!

Tegoroczna, 8 edycja Light.Move.Festival., odbędzie się w dniach 28-30 września pod hasłem „Blaski Wolności”. Poniżej mapa z programem w pdf:

Pobierz w wersji polskiej

Pobierz w wersji angielskiej

Trasa festiwalowa wydłużyła się o ulicę Narutowicza, Plac Dąbrowskiego, ulicę Knychalskiego oraz plac przed północną elewacją Dworca Fabrycznego.

 

 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Poniżej prezentujemy 10 najbardziej atrakcyjnych punktów trasy:

-100 Filmów na 100-lecie niepodległości – Mapping nawiązujący do polskiej kinematografii i historii Łodzi Filmowej, do którego muzykę skomponował Łukasz L.U.C Rostkowski. Spektakl wykorzystuje kultowe sceny z polskiej kinematografii. Jego głównym motywem będzie Szuflandia, która posłuży jako symbol dążenia Polaków do wolności twórczej.

-BODY. RELEASED. – Mapping będzie zrealizowany na Placu Dąbrowskiego, a dokładniej na fasadzie budynku Teatru Wielkiego. Będzie to historia emancypacji Polek opowiedziana przez pryzmat zmian w modzie. Odrzucenie gorsetu staje się symbolem wolności i nawiązuje do uzyskania praw wyborczych kobiet w 1918 roku. Mappingowi towarzyszyć będą arie wykonane przez solistów Teatru Wielkiego oraz wyjątkowy pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku.

The Truth shall set you free – Projekcja opowiadająca o ludzkiej walce między prawdą, a fikcją. Mapping zostanie zrealizowany przez artystów z Nowego Jorku, którzy zaczarują fasadę budynku na Piotrkowskiej 76 trójwymiarowym tańcem cyfrowych postaci.

Unison – Na budynku najstarszej łódzkiej Cerkwii pw. Aleksandra Newskiego powstanie mapping stworzony przez parę francuskich artystów. Projekcja połączona z aranżacją świetlną zostanie zrealizowana we wcześniej, nie prezentowanej jeszcze technice, która ożywi najdrobniejsze detale architektoniczne budynku.

Pattern –  Pokaz na północnej Fasadzie Dworca Łodzi Fabrycznej stworzony przez Miłosza Łuczyńskiego z muzyką dalekowschodniego kompozytora Dicksona Dee. Będzie to medytacyjna projekcja wielkoformatowa o długości około 60 metrów. Wyjątkowa kompozycja, złożona z barwnych elementów ukaże dynamiczny obraz współczesnego świata.

Century Gate – Monumetalny, innowacyjny projekt świetlny francuskiej grupy artystów podkreśli wyjątkowość i charakter ulicy Piotrkowskiej. Projekt zostanie zrealizowany na odcinku od ulicy Rewolucji do ulicy Traugutta gwarantując uczestnikom Festiwalu niezapomniane wrażenia.

Butterfly Tree – Ogromna instalacja świetlna przedstawiająca drzewo z magicznymi, kolorowymi motylami, które znajdują schronienie wśród jego gałęzi odmieni na kilka dni pasaż Schillera.

House of Cards – Ustawiona w Manufakturze, zaskakująca instalacja złożona z 128 świetlnych kart będzie niezwykłą konstrukcją domu i symbolem ogniska domowego.

10 w skali Beauforta – Mieszkanki z Gminy Drużbice wykonały dzieło, które posłużyło Fundacji Lux Pro Monumentis do wykonania instalacji świetlnej nawiązującej do unoszących się na wietrze i w rytm muzyki żagli. Jest to tradycyjne rzemiosło ukazane w nowoczesnej aranżacji, które ożywi na czas Festiwalu podwórko łódzkiej Filharmonii.

String Art Vault – Instalacja, która stanie w Parku Staromiejskim w innowacyjny sposób łączy styl architektury gotyckiej z trendami przyszłości wpisując się w kierunek future Gotic.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]