MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA

MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA

4 czerwca, godz. 11-15

Dziesiątki atrakcji na ulicy Piotrkowskiej i w pasażu Schillera czekają na dzieci i rodziców, którzy zdecydują się wziąć udział w Miejskim Dniu Dziecka 4 czerwca. Zabawa rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 15.

Wydarzenia będą organizowane na ulicy Piotrkowskiej na odcinku od ul. Tuwima do Nawrot i w pasażu Schillera.

W programie m.in., eksperymenty naukowe dla najmłodszych, pokaz karate, balonowe zoo, puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy, występy kuglarzy, koło fortuny, pokazy taneczne. Dla aktywnych – nauka chodzenia na szczudłach, zawody sprawnościowe z torem przeszkód, miniturniej gry w kręgle.

4 czerwca dzieci mają również szansę nauczyć się montażu drewnianych zabawek i sadzenia roślin, skorzystać z teleskopu słonecznego, wziąć udział w warsztatach budowania robotów i przyrządzania sushi.

Laboratorium Małego Odkrywcy wprowadzi najmłodszych łodzian w świat kolorowej chemii, a Se-ma-for nauczy tworzenia własnej animacji metodą poklatkową i zaaranżuje spotkanie z Zajączkiem Parauszkiem.

Jedną z atrakcji Miejskiego Dnia Dziecka będzie specjalny trambus na ulicy Piotrkowskiej, uruchomiony we współpracy ŁCW i MPK. Maluchy mają szansę się nim przejechać na odcinku między placem Wolności a ulicą Tuwima. Kiedy? Oczywiście 4 czerwca. Warto na niego polować w godzinach:

11.00 pl. Wolności (odjazd)
11.30 Piotrkowska/Tuwima (przyjazd)
12.00 Piotrkowska/Tuwima (odjazd)
12.30 pl. Wolności (odjazd)
13.00 Piotrkowska/Tuwima (przyjazd)
13.30 Piotrkowska/Tuwima (odjazd)
14.00 pl. Wolności (odjazd)
14.30 Piotrkowska/Tuwima (przyjazd)

Zapraszają Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Biuro ds. Zarządzania Kadrami UMŁ.