Piotrkowska

Jarmark Wielkanocny

Na świątecznej scenie w pasażu Schillera prowadzone są wydarzenia kulturalne związane z tradycją Wielkanocną, m.in. kameralne koncerty, warsztaty, powitanie wiosny, animacja dla dzieci itp. W ramach Jarmarku Wielkanocnego na Piotrkowskiej w odcinku Tuwima/ Nawrot można skorzystać z oferty kilkudziesięciu wystawców prowadzących działalność handlową z zakresu rzemiosła, rękodzieła, wytworów regionalnych.

Jarmark Bożonarodzeniowy

W ramach dorocznego łódzkiego jarmarku bożonarodzeniowego realizowany jest bogaty program artystyczno-rozrywkowy, m.in.: koncerty, korowód, animacje dla dzieci, pokazy artystyczne i warsztaty. Dodatkowo w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej i pasażu Schillera umieszczone są domki handlowe, anielski młyn, domek św. Mikołaja, plenerowa scena oraz inne wyjątkowe atrakcje. Jarmark zachwyca przechodniów także świątecznymi dekoracjami i świetlnymi iluminacjami, integralnymi z tymi, które zdobią ul. Piotrkowską.

Jemy w Łodzi Food Fest oraz tematyczne wydarzenia kulinarne 

Kulinarne święto Łodzi, w trakcie którego restauratorzy i szefowie kuchni prezentują swoje specjalne festiwalowe dania, a łodzianie i specjaliście z branży gastronomicznej mogą wziąć udział w szeregu warsztatów i wydarzeń towarzyszących. Festiwal już od 2017 r. pogłębia wiedzę restauratorów a także konsumentów w zakresie sztuki kulinarnej poprzez udział w warsztatach, spotkaniach, degustacjach oraz pokazach kulinarnych. W ramach współpracy z Jemy w Łodzi – duetu łodzianek prowadzących najbardziej znanego wśród lokalnych smakoszy bloga dot. restauracji w woj. Łódzkim – realizowane są również festiwale tematyczne: Burger Fest, Ramen Fest, Święto Pizzy i Festiwal Czekolady.

Festiwal Dobrego Smaku

Najstarszy łódzki festiwal kulinarny, będący inspiracją dla wielu innych tego typu wydarzeń w całej Polsce. Każda edycja jest obdarzona innym tematem, a zwieńczeniem wydarzeń (pokazów, degustacji, warsztatów, dyskusji) jest gala finałowa z rozdaniem nagród dla restauratorów. Co roku w festiwalu bierze udział kilkadziesiąt najlepszych łódzkich restauracji, barów i kawiarni.