Songwriter: Kroki

SONGWRITER ŁÓDŹ FESTIWAL, 29 kwietnia-9 września, godz. 20

KROKI, 24 czerwca

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Ich muzyka to mieszanka jazzu, soulu, indie rocka i eksperymentalnej elektroniki. Zespół Kroki, którego debiutancka płyta „Stairs”, wydana nakładem Kayaxu, została świetnie przyjęta przez słuchaczy i krytyków, zagra podczas Songwriter Festiwalu.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak.

Muzycy zwrócili na siebie uwagę świetną sesją live nagraną dla cyklu Sofar Sounds; ich występ jest jednym z najpopularniejszych pośród polskich wykonawców. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był występ na tegorocznej edycji Spring Break w Poznaniu – jego efektem jest podpisanie kontraktu wydawniczego z Kayax’em, z którym współpracują m.in. Monika Brodka, Maria Peszek czy Artur Rojek.

Debiutancki materiał ukazał się 14 października 2016 roku. Pierwsze single „Who You Are” i „Eyes” podbijają serca kolejnych fanów w różnych zakątkach globu. Po cichu nazywani są jednym z najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy, co potwierdza szybko rosnąca ilość koncertów w kraju i zagranicą oraz zaproszenia do TVP, TVN i Open’er Festival 2016.