Songwriter: Max Bravura

SONGWRITER ŁÓDŹ FESTIWAL, 29 kwietnia-9 września, godz. 20

MAX BRAVURA, 5 sierpnia

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Polski niezależny zespół ze śląska założony przez Macieja Wachowiaka. Max Bravura początkowo był projektem solowym, w ciągu trzech lat zmieniał się skład i podejście. Spotkanie Jacka Talagi zaowocowało powstaniem debiutanckiej EP „How Bravura”, a później zespołu, w którego twórczości widzi się skrzyżowanie muzyki The Beatles i Davida Bowiego. „Jeden z najlepszych zespołów jaki słyszałem, który zachowuje korzenie rock and rolla!” – ocenia Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny.

Max Bravura w obecnym składzie koncertuje od kwietnia 2016 roku. W ciągu zaledwie roku zespół zagrał ponad 35 koncertów w całej Polsce – i w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, i mniejszych, jak Ełk, Słupsk czy Sieradz. Został laureatem studenckiego festiwalu FAMA 2016, wydał EP oraz singiel.

Frontmenem zespołu jest charyzmatyczny Maciek Wachowiak. To on i jego osobowość sprawiają, że każdy koncert Maxa Bravury to energetyczny booster dla publiczności. Wachowiak to artysta wszechstronny i nieobliczalny. Idąc na koncert Maxa Bravury, nie możemy być niczego pewni poza tym, że na pewno będzie to niezapomniane show.