Songwriter: Piotr Rogucki

SONGWRITER ŁÓDŹ FESTIWAL, 29 kwietnia-9 września, godz. 20

PIOTR ROGUCKI, 9 września

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Fanom muzyki znany jako wokalista, tekściarz i frontman rockowej formacji Coma i wykonawca solowy, łączący elementy poezji, rocka i teatru. Aktor.

Karierę sceniczną rozpoczął, śpiewając piosenki swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach. W 2004 roku wraz z zespołem Coma otrzymał Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej i wyróżnienie dziennikarzy na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki „Underground” Toma Waitsa i „100 tysięcy jednakowych miast” własnego autorstwa.

Wraz z zespołem Coma otrzymał w 2007 nagrodę „Złotego Bączka” na XIII Przystanku Woodstock, uhonorowany wraz z zespołem trzema Fryderykami za najlepszy album rockowy 2004, 2006, 2008 i kolejnym jako wokalista roku 2008.

„Coma to świetny przykład zespołu, który na wszystko zapracował sam” – czytamy na łamach „Gazety Wyborczej”. „Przez długi czas byli ignorowani przez media, a ich muzykę puszczano jedynie w „Trójce” i Radiu Łódź. Na uwielbienie fanów Coma zapracowała na scenie. Bez wydanej płyty zespół potrafił zgromadzić na koncertach nawet półtora tysiąca osób. Na wydanie debiutanckiego albumu czekali sześć lat, ale nie był to zmarnowany czas”.

Z zespołem Coma Rogucki wydał płyty „Pierwsze wyjście z mroku” w 2004, „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” w 2006, „Hipertrofia” w 2008 oraz „Live”, „Excess”, „Symfonicznie” w 2010.

Występował w TR Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości). Grał w spektaklach „Zaryzykuj Wszystko”, „Giovanni” czy „2007:Macbeth” w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Zagrał w kilku filmach oraz serialach telewizyjnych. Jest autorem solowych albumów: „Loki – wizja dźwięku”, „95-2003” oraz „J.P. Śliwa”.

Zdobywca Fryderyków za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2011, Fryderyk za wokalistę roku 2011, laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.