Stand-up Piotrkowska

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Już 4 lipca powraca letnia scena w Pasażu Rubinsteina, gdzie co czwartek występować będą najpopularniejsi komicy z całej Polski. Stand-up Piotrkowska to cykl otwartych, plenerowych występów komediowych, który w ubiegłe lato gromadził w pasażu setki łodzian. Druga edycja będzie odbywać się od 4 lipca do 29 sierpnia 2019 roku.

 

Łódzkie Centrum Wydarzeń do udziału w projekcie zaprosiło artystów zajmujących czołowe miejsca wśród najbardziej rozpoznawalnych stand-uperów w Polsce. W tegorocznym cyklu goszczą zupełnie nowe nazwiska ale też komicy, którzy w 2018 r. zgromadzili na Piotrkowskiej najliczniejszą widownię, m.in.: Sebastian Rejent, Cezary Jurkiewicz czy Piotrek Szumowski. Zobaczyć będzie można wyjątkowe osobowości i poznać różne odmiany żartu. Widz ma możliwość udziału w występie jednej spośród 9 charyzmatycznych postaci (w tym jednej stand-uperki), prezentujących indywidualny styl i poczucie humoru. Stand-up nie polega jednak wyłącznie na rozbawieniu publiczności, ale też oswaja tematy tabu i skłania do refleksji. Za wysoki poziom występów odpowiadają Stand-up No Limits oraz Stand-up Polska, dlatego organizator gwarantuje dobrze spędzony wieczór pełen wybuchów śmiechu. Całe widowisko trwa około godziny i rozpoczyna się o 21.00. Występ komika jest poprzedzony krótkim wprowadzeniem w wykonaniu innego, najczęściej lokalnego stan-upera. Udział bezpłatny![/vc_column_text][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]O komikach:

Bartosz Zalewski

Urodzony we Wrocławiu komik, zamieszkały tam do czasu kiedy już tam nie mieszkał, założył Wrocławski Stand-up. Ma za sobą cztery programy solowe, dwa do obejrzenia publicznie, resztę przysypał czas. Sam umieszcza się w pierwszej 20 polskich komików, oczywiście na pierwszym miejscu, bo na co komu skromność. Niektórzy zarzucają mu nadużywanie słów, których nie rozumie, ale to zwykli absztyfikanci. Chętnie korzysta z kultury, bo jak mawia porzekadło konkwistadorów, niewykorzystane kultury lubią się mścić. Obecnie zaprasza na solowy materiał „Nic o komedii”.

Cezary Jurkiewicz

Zajmuje się Stand-upem od 2008 roku. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować stand-up comedy na terenie Polski. Początkowo jako undergroundowy stand-up obecnie jako formę komedii rozpoznawalną przez tysiące widzów. Występował w Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, HBO Stand-up Comedy Club oraz HBO tylko dla dorosłych. W 2011 roku założył pierwszą w Polsce szkołę stand-up comedy, w której prowadzi zajęcia dla młodych komików. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji komediowej The Second City.

Michał Kutek

Z wykształcenia prawnik, od trzech lat postępuje wbrew woli rodziców, coraz silniej ciągnąc w stronę stand-upu. Michał prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Nie należy do rozgorączkowanych, biegających po scenie spoconych dzików. Trochę w nim goryczy i rozczarowania; sobą oraz światem, podoba mu się to. Aktywnie działa na scenie poznańskiej.

Jacek Stramik

Literacki komik i komediowy literat, smucikoń. Uczeń komedii, student życia. Współautor książki „Łapy precz od żartów”, którą popełnił wraz z Abelardem Gizą. Występował w najprzeróżniejszych telewizjach i na scenach zarówno kraju, jak i zagranicy. Prowadzi scenę w Poznaniu oraz, do spółki z Darkiem Gadowskim, w rodzinnym Koszalinie. Obecny materiał Jacka nosi nazwę „Dobry jak chleb”.

 

Paulina Potocka

Prawdziwy jazz stand-upu, solistka, kobieta eksperymentalna. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa „temperament”. Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo.

Darek Gadowski

Czysta koszalińska energia. Spotkania z Darkiem to idealna terapia na smutną rzeczywistość. Jego niezmącenie dobra energia emanuje świetlistą łuną, skrywając jednocześnie regularne wybuchy frustracji. Na styku takiego ognia i wody tworzy syczy wspaniały stand-up współczesnego człowieka, prawdziwa feeria barw i odcieni. Jego stand-up napędzany na równi frustracją, inwencją i czystym relaksem wzbudza zasłużone reakcje w całym kraju. Każdy wieczór sygnowany nazwiskiem Darka Gadowskiego to tak naprawdę wizyta dawno niewidzianego, bliskiego przyjaciela, z którym uwielbiamy się śmiać i zgadzać na przemian.

Piotr Szumowski

Kilka lat temu Piotrek był na trwającej 409 dni podróży dookoła świata i od tamtej pory każe od tego zaczynać każdy opis. Napisał o tym książkę, nagrał special,
w obecnym materiale nie ma nic o jego wojażach, a mimo to muszę od tego zaczynać każdy opis. Komik w pełni międzynarodowy. Występował w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach, w trzech językach.  Występował w TVP, Comedy Central, hinduskiej reklamie samochodów (to nie żart) oraz na największych festiwalach na całym świecie. Dzisiaj oprócz występowania w języku polskim i angielskim, prowadzi międzynarodową scenę komediową
w Warszawie, pisze książkę oraz myśli jak stworzyć wygodniejszą saszetkę z ketchupem.

Sebastian Rejent

Król roastów, gracz, fan nowych technologii. Żartem sprawił, że słuchacz się posikał. Uprawia ciężką sztukę stand-upową; robi to dla ludzi, dla siebie, jednak woli dla ludzi. Poza sceną zgłębia tajniki komedii i wykorzystuje je by pomagać innym. Sebastian nigdy nie zgodzi się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie. Komik, miłośnik komedii stand-upowej i pracy twórczej. Uwielbia stać na scenie, często też się po niej porusza. Pisał, występował, współpracował m. in. z Comedy Central, Grupą ATM, agencją artystyczną Antrakt i agencją reklamową Saatchi & Saatchi.

Piotr Zola Szulowski

„Dwa plus jeden” – w swoim nowym programie Piotr bierze na ruszt swoje życie rodzinne, w którym, podobnie jak jego świeżo narodzony syn, stawia pierwsze kroki. Okrasza to historiami – wspomnieniami za rzeczami, które jako głowie rodziny, nie wypada mu już robić. Trochę tego jest – nocne eskapady, przygody z ziomkami, używanie życia. Jednak prawdziwą szkołą życia jest przyjęcie go na poważnie i wzięcie na siebie odpowiedzialności za sprowadzone na ten padół życie.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]