Swingowy Spacer po Piotrkowskiej 2022

Swingowy Spacer po Piotrkowskiej 2022

Tegoroczna roztańczona parada z muzyką na żywo odbędzie się już 22 maja oczywiście Piotrkowskiej!

To będzie 7. edycja najbardziej widowiskowego pochodu w klimacie retro w Łodzi. Uliczne muzykowanie i tańce rozpocznie się o g. 12.00 przy Piotrkowskiej 1 skąd łodzianie ubrani w amerykańskie stylizacje inspirowane latami 20. i 30. wraz ze Sweet & Hot Jazzbandem przeniosą ul. Piotrkowską do Nowego Orleanu lat 20. Występ zespołu uświetnią radosne swingowanie lokalnej grupy tancerzy lindy hop, a także motoryzacyjne retro niespodzianki🤩 Spodziewajcie się też specjalnego pokazu charlestona na trasie spaceru! Wydarzenia towarzyszące:
💥 edukacyjny minispacer “Narodziny jazzu w Łodzi powojennej” – sobota 21.05., start g. 12.00 przy ul. Jaracza 7 – wraz ze Stowarzyszeniem Muzycznym “Ocalić od zapomnienia” będzie można odwiedzić najważniejsze miejsca dla rozwoju jazzu w Łodzi, m.in łódzką YMCA, klub Siódemki czy Kawiarnię Honoratkę. Przewodnicy, Ewa Kałużna, Andrzej Pikierski i Ryszard Bonisławski, opowiedzą o latach świetności łódzkiego jazzu i historycznych koncertach jazzu tradycyjnego w okresie międzywojennym. Spacer zaplanowany na ok. 1,5 h. Wstęp wolny.
💥 potańcówka w rytmie dixie na Piotrkowskiej z muzyką na żywo – sobota 21.05, g. 18.00 przy ul. Piotrkowskiej 97 – ogródek Klubu 97 w sobotni wieczór stanie się parkietem dla tancerzy oraz sceną dla kwartetu dixielandowego. Wystąpią: Pavel Samokhin (trąbka, wokal), Przemysław Pogocki (banjo), Sławomir Ostrowski (tuba), Piotr Kolasa (perkusja). Wstęp wolny. Stoliki tylko do użytku klientów Klubu 97.

Aktualności na fanpage’u: @Swingowy Spacer po Piotrkowskiej.

Więcej nt. wydarzenia:
Swingowy Spacer po Piotrkowskiej ma na celu przypominać o silnych tradycjach jazzowych powojennej Łodzi i zaszczepiać na grunt rodzimy spontaniczne (jazzowe) zabawy uliczne. Tancerze wraz z bandem już od 2015 r. pokazują przechodniom jak w tańcu, w słońcu i w retro wdzianku spędzić niedzielne popołudnie ze swingiem na żywo. Na program składa się zawsze kilka przystanków muzycznych organizowanych wzdłuż Piotrkowskiej, a sam spacer polega na radosnym pochodzie głównym deptakiem miasta przy porywających dźwiękach instrumentów dętych i nie tylko w wykonaniu zespołu Sweet&Hot Jazzband. Jest to największy, międzypokoleniowy diexieland w łódzkim regionie, grający autentyczny jazz tradycyjny, a więc kawałki królujące przede wszystkim w pierwszej i drugiej dekadzie XX w.