Teatr na Piotrkowskiej

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Rozpoczęcie sezonu teatralnego w Pasażu Schillera

W sobotę 22 września Pasaż Schillera będzie należał do łódzkich teatrów
i instytucji kultury. Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na bezpłatne spektakle z okazji rozpoczęcia sezonu teatralnego. Łodzianie będą także mogli zapoznać się z bogatą ofertą kulturalną licznych instytucji.

To czwarty raz, kiedy inauguracja łódzkiego sezonu teatralnego odbędzie się
w plenerze. W ubiegłych latach łodzianie mogli obejrzeć spektakle „Jesus Christ Superstar”, „Łajza” i „Ziemia Obiecana”. Tym razem Łódzkie Centrum Wydarzeń przewidziało w Pasażu Schillera aż trzy sceniczne odsłony oraz przestrzeń dla licznych instytucji kultury, które zaprezentują swoje propozycje na nadchodzący. 

Najmłodsi widzowie obejrzą zapowiedź musicalu „Madagaskar”, którego premierę na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi zaplanowano na 6 października 2018 roku. Będzie można poznać dwóch głównych bohaterów tego spektaklu – Lwa Aleksa i Zebrę Marty’ego oraz zastęp niezrównanych Pingwinów.

O 18.30 zapraszamy na spektakl Fundacji Kamila Maćkowiaka pt. „Cudowna terapia” – opowieść o próbie ratowania małżeństwa z udziałem terapeuty. W rolach małżonków wystąpią Patrycja Soliman i Kamil Maćkowiak, a brawurowej terapii podda ich Mariusz Słupiński.

Ok. godziny 20.15 sceną zawładnie bajkowy, podwodny świat w widowisku Aquarius. Teatr V6 zaprezentuje barwną opowieść o dzielnym kapitanie, który wyrusza w morze w poszukiwaniu złotej rybki. Ma nadzieję, że spełni one jego życzenie i wskaże mu drogę do ukochanej syreny. Podczas sztormu, traci swój statek i załogę. Tajemnicza czarodziejka zmienia go w żółwia, aby przeżył i poznał mieszkańców barwnej rafy koralowej. To familijne widowisko opowiedziane tańcem i piosenkami śpiewanymi na żywo, podczas którego świetnie bawić będą się zarówno dzieci, jak i dorośli.

Swoją propozycję kulturalną na nadchodzący sezon zaprezentują także liczne teatry
i instytucje kultury. Od godziny 17.00 łodzianie będą mogli odwiedzić stoiska takich instytucji, jak: Teatr Lalek Arlekin, Teatr Pinokio, Teatr Muzyczny, Teatr Nowy, Teatr Powszechny, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Ośrodek Kultury „Górna”, Dom Literatury, Poleski Ośrodek Sztuki, Widzewskie Domy Kultury, Centrum Kultury Młodych, Teatr Wielki, Teatr Jaracza, Łódzki Dom Kultury. Wśród przygotowanych atrakcji są m.in. dostępna dla odwiedzających garderoba, gdzie chętni będą mogli przebierać się w oryginalne teatralne stroje i maski, a także fotografować się
w zaaranżowanym fotograficznym studio czy atrakcje dla najmłodszych.

Harmonogram:

22 września 2018 r., Pasaż Schillera

18:00 – 18:20 – Teatr Muzyczny „Madagaskar”

18:30 – 19:50 – FKM „Cudowna Terapia”

20:15 – 21:30 – Teatr V6 „Aquarius”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]