Teatralny Pasaż Róży: „Moja droga B”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Teatralny Pasaż Róży: „Moja droga B”

13 lipca

W piątkowe wieczory podwórko Piotrkowskiej 3 zmieni się w teatr w pełnym tego słowa znaczeniu. Wszystkie spektakle rozpoczną się o godz. 20:30.

Miejsce: Piotrkowska 3

 

Teatr: Polonia
Tekst: Krystyna Janda

Obsada: Małgorzata Bogdańska

Adaptacja i reżyseria: Marek Koterski

 

OPIS:

inscenizacja felietonów Krystyny Jandy premiera 26 stycznia 2012 r. w Teatrze Polonia w Warszawie.

„Małgorzata Bogdańska mówi bez przerwy, opowiada o codziennych zmaganiach z życiem: kobiety, aktorki, matki, żony, przyjaciółki, gospodyni domowej, sąsiadki… Na oczach widzów przeistacza się w kolejne wcielenia, wyjmuje z walizy jakieś drobiazgi, ubrania, szminki. Cały czas jest w ruchu, w jakimś drżeniu, potrząsaniu głową i burzą włosów, gestykulowaniu, uśmiechaniu się i płakaniu. Spektakl składa się niewielkich scen, które płynnie przechodzą jedna w drugą i układają się w piękną opowieść o rzeczach najważniejszych: o tym, jak patrzeć, żeby zobaczyć, jak iść, żeby nie przegapić czegoś po drodze, jak słuchać, żeby usłyszeć wołanie… Małgorzata Bogdańska idealnie wciela się bohaterkę felietonów Krystyny Jandy, wchodzi w rolę kobiety, o której mężczyźni zwykle z lekceważeniem mówią „histeryczka” (bo większość uważa, że atrofia emocjonalna jest jedyną wartościową postawą w tym wspaniałym męskim świecie…). Na scenie widzimy taką właśnie kobietę – histerycznie reagującą na krzywdę, przewrażliwioną, płaczącą bez powodu czy umierającą ze szczęścia. Kobieco kobiecą! Przepiękną!

 

Informacje o biletach[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6226″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]