Urbanator Days

URBANATOR DAYS 2017

Warsztaty: 11 września, godz. 16, Wytwórnia, wstęp wolny

Koncert: 12 września, godz. 19, Wytwórnia, bilety: 50 zł z kartą zniżkową, 60 zł – bez

Więcej informacji o zniżkach>

Już 11 i 12 września czeka nas jedenasta edycja Urbanator Days – jednego z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie, stworzonego przez Michała Urbaniaka, międzynarodowej sławy skrzypka, saksofonistę, kompozytora, który jako jedyny Polak dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem.

Nowojorczyk z Łodzi zaprasza na Urbanator Days do Wytwórni. Na tegoroczną edycję przyjadą takie gwiazdy, jak Femi Temowo, Troy Miller i Andy Ninvalle.

11 września o godz. 16 wraz z najlepszymi jazzmanami z Nowego Jorku Michał Urbaniak poprowadzi bezpłatne warsztaty dla młodych, zdolnych muzyków, a 12 września o godz. 19 z  najodważniejszymi uczestnikami Urbanatora zagra jam session na scenie przy Łąkowej 29.

Gościem specjalnym koncertu będzie EABS, łączący wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki zespół, który potrafi tchnąć w jazz ogień i przywracać temu gatunkowi dawny blask.

Urbanator Days to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. Urbanator Days to propozycja dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować niezależnie od wykształcenia  i stopnia zaawansowania muzycznego.

W poprzednich edycjach Urbanator Days wzięło udział ok. 15 tys. słuchaczy i 700 uczestników warsztatów.

Urbanator Days to wspólne granie, improwizowanie, swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią. Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić.

Urbanator Days są realizowane dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

PROGRAM URBANATOR DAYS W ŁODZI

11-12 WRZEŚNIA

KLUB WYTWÓRNIA, ŁĄKOWA 29

11 września – warsztaty, godz.16.00 (bezpłatne, zapisy www.urbanatordays.com), które poprowadzą muzycy zespołu Urbanator:

Michal Urbaniak – skrzypce/saksofon

Troy Miller – perkusja

Femi Temowo – gitara

Otto Williams – bas

Marek Pedziwiatr – klawisze

Michael Patches Stewart – trąbka

Patrycja Zarychta – vokal

Andy Ninvalle – vokal/rap

12 września – koncert EABS I URBANATOR/jam sessions godz. 19.00

EABS – gość specjalny Urbanator Days

Wrocławski zespół EABS, który kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie autorskie podejście do utartych muzycznych standardów. EABS to kolaż utalentowanych osobowości, wywodzących się z różnych gatunków i styli. To próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Muzycy nie boją się poszukiwań i eksperymentów i jak na prawdziwych artystów przystało – nie zwracają uwagi na panującą etykietę, o czym z pewnością przekonamy się podczas koncertu jedenastej edycji Urbanator Days.

Szczegóły i zapisy na stronie www.urbanatordays.com

Premiera płyty „BEATS & PIECES” podczas trasy Urbanatora

Muzyka Michała Urbaniaka jest samplowana od lat na całym świecie (Tribe Called Quest, Beasty Boys, Kaliber 44, House Shoes). Urbanator, międzynarodowy zespół Urbaniaka, postanowił zaprezentować  na nowo  muzykę swojego lidera, tworząc nowe generacyjne brzmienie. Ideą nadrzędną najnowszej płyty pt.: „BEATS & PIECES” jest fuzja jazzu z hip-hopem, elektoniką  i wieloma kierunkami muzyki rytmicznej zwanej NuJazz lub UrbJazz.

Na płycie znajdą się kompozycje  Urbaniaka z udziałem młodych i utalentowanych producentów, raperów, wykonawców i muzyków nowej generacji z takich zespołów, jak EABS czy P. Unity. Jazz, hip hop, rap, reggae, soul, r&b i electro zostały połączone w jeden kolorowy projekt. W zaskakujących aranżacjach świetnie zabrzmią np. wokale Marka Pedziwiatra, Andy’ego Ninvalle’a, trąbka Michaela Patchesa Stewarta czy skrzypce i sax Urbaniaka oraz kreacje innych zaproszonych gości. Zwiastunem projektu jest singiel „Love Don’t Grow On Trees”, który prezentuje produkcje, aranż i wokal multitalentu Marka Pędziwiatra.