Koncert charytatywny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Koncert Muzyki Rozrywkowej w Klubie Wytwórnia będący częścią imprezy charytatywnej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Data i godzina: 14.01.2024 r. godz. 19:00.

Miejsce: Wytwórnia ul. Łąkowa 29.

Wstęp wolny — zamiast biletu cegiełka na WOŚP.

Wydarzenie na Facebooku — kliknij 

 

Konferansjerzy:

Małgorzata Kukuła – dziennikarka TVN24

Tomasz Karauda – lekarz Kliniki Pulmonologii USK nr 1 w Łodzi.


Organizatorzy:

1. Urząd Miasta Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń

2. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy/ oddział łódzki przy Politechnice Łódzkiej

3. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi – dr n.med. Paweł Czekalski

4. Kościół Adwentystów w Łodzi – pastor Konrad Pasikowski

5. Firma PRO.MED.PL

6. Tomasz Karauda

7. TOYA TV

 

  1. MEZO CZYLI  JACEK MEJER- od dwóch dekad jest stale obecny na rynku muzycznym. To znany polski raper, dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Jest  zdobywcą wielu prestiżowych nagród, w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, nagrody Superjedynki, Viva Comet , był także wielokrotnie nagradzany w Eska Music Awards.  Szerokiej publiczności znany jest z takich hitów,  jak choćby Sacrum. Prezentuje  mądre teksty o uniwersalnym i pozytywnym przesłaniu. Jego występy cieszą się ogromną popularnością, a muzyka łączy pokolenia .

  1. KASIA POPOWSKA – to znana gwiazda polskiej sceny muzycznejJej singel Przyjdzie taki dzień śpiewała cała Polska .Artystka jest stale obecna na radiowych  listach przebojów. Jej występy zawsze stają się wydarzeniem muzycznym, bowiem wokalistka wnosi na scenę niezwykle dobrą energię. Potrafi w kilka minut nawiązać fantastyczny kontakt z publicznością , którą porywa swoim wokalem. Jest artystką docenianą i obsypaną licznymi nagrodami na największych festiwalach muzycznych w Polsce, min. w Sopocie na  Polsat Sopot Festivalw  Opolu podczas  Festiwalu Piosenki Polskiej , gdzie otrzymała prestiżową nagrodę Polsat Super Hit Festiwalu,a  w konkursie SuperPremiery przyznano jej nagrodę specjalną. Tego występu nie można ominąć. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników dobrej muzy.

  1. MONIKA URLIK –to prawdziwe odkrycie na rynku muzycznym ostatnich lat. Artystka , która z powodzeniem może występować na największych scenach świata obok Celine Dion czy Mariah Carey. Nieprawdopodobna siła głosu, przepiękna barwa i porywające wykonanie – tak można najkrócej określić występy Moniki Urlik. Wokalistka śpiewa muzykę z pogranicza  popu, soulu i gospel.  Uwielbiana przez publiczność, znana z programu The Voice of Poland, gdzie wystąpiła z zespołem Afromental w programie Bitwa na głosy. Obsypana deszczem nagród , m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Vena Festival, na festiwalu TOPtrendy w Sopocie. W końcu nagrodzona na Konkursie Piosenki Eurowizji. Monika Urlik zaśpiewa podczas koncertu swoje najpiękniejsze utwory. Na pewno będzie to prawdziwa uczta dla ucha.
  1. ŁUKASZ KARAUDA to wybitny  śpiewak operowy, absolwent prestiżowej uczelni Royal Welsh College of Music and Drama w Anglii, którą ukończył z wyróżnieniem. Zdobywca stypendium Królowy Elżbiety. Jako student śpiewał jedną z ariii przed królem Karolem III. Jest także zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari , zwycięzcą Konkursu Złote Głosy. Występował na największych scenach świata. Śpiewał także w duecie ze światowej sławy śpiewakiem Brynem Terflem oraz na BBC PROMS w Londynie w musicalu Skrzypek na dachu. Współpracował Glyndebourne Festival Opera , z Diva Opera w Londynie, Pracował dla English Touring Opera, gdzie wystąpił w duecie ze słynną angielską śpiewaczką Katherine Jenkins.  Aktualnie jest głównym solistą Państwowego Zespółu Pieśni i Tańca Mazowsze. Nadal współpracuje  z Operą Narodową  w Warszawie, gdzie można go zobaczyć w głównej roli w ,,Maria de Buenos Aires”. Jego piękny, aksamitny baryton będziemy mogli podziwiać właśnie podczas koncertu WOŚP.
  1. BIG BAND ŁÓDŹ FABRYKA pod przewodnictwem Jakuba Raczyńskiego – to znakomity zespół profesjonalnych muzyków, których występy zapamiętacie na pewno. Sięgają po najbardziej znane standardy muzyki rozrywkowej. Budują nastrój od lirycznych, ciepłych utworów instrumentalnych po ogniste, pełne drapieżnego zadęcia brzmienie. Słuchać ich to eksplozja emocji.

  1. AMATORSKA GRUPA TEATRALNA ,,COGITO”

Amatorska Grupa Teatralna Cogito to zespół  pasjonatów teatru. Są to  ludzie różnych profesji, między innymi: nauczyciele, lekarze , plastycy, a także studenci . Tworzą oni zgraną grupę aktorską , której misją jest tworzenie teatru uniwersalnych wartości . W swoim repertuarze grupa sięga po wyraziste, nowoczesne środki ekspresji . Spektakle są więc pełne dynamiki i zaskakujących rozwiązań.

  1. AZJA DANCE STUDIO –to dynamiczny, pełen energii zespól taneczny, który nie zamyka się w kręgu jednego stylu. Ich ogromne zaangażowanie i umiejętności taneczne zostały nagrodzone  złotym medalem Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym. To jak tańczą – to emocjonujące, pełne ekspresji widowisko, które po prostu trzeba zobaczyć.
  1. The Gospel Time –  jeden z pierwszych w Polsce chórów gospel, który postanowił otworzyć się na publiczność programów typu talent show. Wśród sukcesów występ w półfinale „Must Be The Music” na antenie Polsatu oraz w programie „Mam Talent”. Dodatkowo na ich koncie znajdują się występy w Dzień Dobry TVN, Dobry wieczór, Strefa miejska, Maksymalnie kulturalnie na antenie TVP Łódź oraz TV TOYA. Grupa wystąpiła również w wielu audycjach radiowych m.in. w radiu Eska, Żak, Planeta, Wawa.