fbpx

Kultugranty 2018

Łódzkie Centrum Wydarzeń postanowiło wyjść naprzeciw łodzianom, którzy mają ciekawe pomysły na kulturalne ożywienie miasta – uruchomiło program Kultugranty i dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych. Jakich? Spektrum jest szerokie. Pieniądze można wykorzystać np. na organizację koncertów, happeningów, spektakli czy wydarzeń plenerowych o charakterze kulturalnym.

Kultugranty to projekt, którego celem jest wsparcie inicjatyw kulturalnych, artystycznych i rozrywkowych na terenie Łodzi. Program wsparcia to odpowiedź na wyjątkową kreatywność łodzian w zakresie kultury. W mieście powstaje wiele interesujących inicjatyw, również oddolnych, niekoniecznie powstających w ramach instytucji czy stowarzyszeń.

W puli znajduje się 60 tys. zł. Jeden laureat może otrzymać na realizację pomysłu maksymalnie 10 tys. zł. Liczba projektów zrealizowanych w ramach Kultugrantów nie jest ograniczona. Wszystko zależy od jakości złożonych wniosków. Dofinansowane zostaną najwyżej ocenione projekty, do wyczerpania puli środków w danej edycji. Może się okazać, że uznanie komisji zdobędzie sześć projektów, z których każdy wyceniony jest na 10 tys. zł, albo kilka czy kilkanaście ciekawych propozycji o niższej wartości. Wnioski oceni czteroosobowa komisja konkursowa.

Wnioski mogą składać nie tylko fundacje i stowarzyszenia, ale również kreatywni ludzie, za którymi nie stoją żadne organizacje. Liczy się przede wszystkim dobrze napisany projekt. Ważnym założeniem Kultugrantów jest też brak ograniczeń co do wieku czy wykształcenia.

Pobierz wyniki naboru w ramach programu Kultugranty.


 

 Pliki do pobrania

Regulamin

Wzor wniosku

Komisja oceniajaca

Pytania i odpowiedzi