fbpx

Włókiennicza unplugged

Cykl obejmuje 14 koncertów które będą miały miejsce na ulicy Włókienniczej. Co tydzień, zaczynając od 25.05, przechodnie odwiedzający ulicę Włókienniczą będą mieli przyjemność spotkać się z różnego rodzaju stylami muzycznymi. Występujący artyści to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Zabiorą oni słuchaczy w niesamowitą podróż poprzez świat muzyki tanecznej, operowej oraz musicalowej. Odbiorca będzie mógł nie tylko sentymentalnie zagłębić się we wspomnieniach dawnych czasów, ale przede wszystkim przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu w otoczeniu przepięknej infrastruktury.

Każdy z artystów jest też członkiem orkiestry tworzonego w latach 2022-2024 Musicalu Eldorado, które niesie za sobą kilka maksym – warto spełniać marzenia oraz pozyskiwać radość z każdej spędzanej chwili. Musical opowiada też o tym, że warto odkrywać nieznane, ale jednocześnie nie zapominać o najbliższych. W repertuarze znajdą się też piosenki z Musicalu.

Harmonogram

25 maja: Julia Heinzel

Altowiolistka i skrzypaczka. Absolwentka łódzkiej uczelni muzycznej. Posiada doświadczenie zawodowe grając w orkiestrach w Polsce i za granicą. Jej pasją są skrzypce elektryczne, włoska kultura i sztuka. Prywatnie posiada dwa ukochane i bardzo niesforne koty.

 

Więcej o artystce można dowiedzieć się na Facebooku oraz Instagramie.

1 czerwca: Milena Łącka

Obecnie studentka Akademii muzycznej w Łodzi, kompozytorka, autorka tekstów. Na co dzień 1/5 zespołu 5AM oraz 1/2 zespołu tata i córa. Oprócz muzyki, z ogromnym zamiłowaniem daży fotografię i poezję.

8 czerwca: Krzysztof Marczak

Aktor i wokalista, student kierunku wokalno-aktorskiego w Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie, prof. Janusza Ratajczaka. Swój warsztat doskonalił pod okiem takich śpiewaków klasycznych, jak Ryszard Karczykowski czy Leszek Świdziński. Członek Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej oraz Fundacji Po 1 Kultura. Ma na koncie wiele koncertów oraz występów. Między innymi na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, wcielając się w rolę Boniego z operetki „Księżniczka Czardasza” Imre Kálmána.

15 czerwca: Marek Łusiak

Młody aktor i wokalista, tworzący swoją muzykę i interpretujący piosenki musicalowe oraz jazzowe. Po 12 latach nauki w szkole muzycznej w klasie fortepianu, rozpoczął niedawno studia na kierunku Wokalistyka musicalowa na Akademii Muzycznej w Łodzi.

22 czerwca: Alisa Buriakovskaia/Remigiusz Jeziorski

Studentka pierwszego roku na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu. Jest laureatką licznych konkursów pianistycznych, a w wolnych chwilach lubi wykonywać rękodzieło artystyczne.

Studiuje na Akademii Muzycznej w Łodzi na pierwszym roku. Na wiolonczeli gra od 12 lat. Lubi wykonywać zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową, a poza tym interesuje się sportem i nowinkami technicznymi.

29 czerwca: Adam Szczypień

Adam Szczypień jest wokalistą musicalowym. Śpiewanie praktykuje od 17 lat, a także jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Zajmuje się również śpiewem w zespole a cappella – Vocafellaz. Podczas koncertu na Włókienniczej zaśpiewa koncert ze znanymi piosenkami lirycznymi oraz musicalowymi takimi jak: „Znów wędrujemy”, „Can’t help falling in love” czy „Byłaś serca biciem”.

6 lipca: Klaudia Klimczak

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie ukończyła studia magisterskie z realizacji dźwięku i studia licencjackie na kierunkach muzykoterapia i wokalistyka estradowa. Obecnie jest nauczycielem śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w warszawskim Wilanowie. Miała okazję występować jako solistka na scenach m.in. Filharmonii Kameralnej w Łomży i Centrum Kulturalno-Kongresowego w Toruniu, Sali Koncertowej Polskiego Radia we Wrocławiu i Studia Koncertowego Polskiego Radia w Warszawie.

13 lipca: Maja Pietruszczak

Jest prawdziwym wulkanem artystycznej energii. Uwielbia zarażać widownię swoją energią i emocjami.  Ma 21 lat, śpiewa od 5 – tego roku życia. Na swoim koncie ma wiele sukcesów na konkursach i festiwalach w całej Polsce. 

Studiuje stacjonarnie Wokalistykę Jazzową i Estradową na Akademii Muzycznej w Łodzi. Jako jedna z pięciu wokalistek tworzy zespół 5AM, który wykonuje własne aranże piosenek różnych artystów.

Miała okazję brać udział w projektach artystycznych, które zdobyły wielką przychylność internautów z całego kraju, a także ogólnopolskich mediów jak np.: Antyradio, Onet.pl, czy Radio Eska. Dwukrotnie gościła na scenie programu Dzień Dobry TVN. 

20 lipca: TBA

3 sierpnia: TBA

10 sierpnia: TBA

17 sierpnia: TBA

24 sierpnia: TBA

31 sierpnia: TBA