LETNISKO – festiwal muzyczny w centrum miasta!

Letnisko to nowe miejsce na koncertowej mapie Łodzi. Na Księżym Młynie i w Poleskim Ośrodku Sztuki wystąpi aż 26 polskich artystów. Wydarzenie trwa całe lato i kończy się 4 września koncertem zespołu OIO, zjawisku polskiej sceny młodzieżowej.

Na plenerowej scenie na Księżym Młynie i w Poleskim Ośrodku Sztuki zagrali już: Natalia Szroeder, Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Kaz Bałagane, Kukon, Malik Montana, Sorry Boys i wielu innych. Przez dwa miesiące, na plenerowej scenie w ciągu 23 dni wystąpi aż 26 polskich zespołów – na jednej scenie spotka się jazz z hiphopem, muzyka alternatywna oraz elektronika. Nadchodzące, ostatnie dwa weekendy Letniska to crème de la crème polskiej muzyki rozrywkowej.

W weekend 27 i 28 sierpnia na Księżym Młynie zagra mocna łódzka reprezentacja hip-hopowa Zeus & Bisz B.O.K. & Hermes, a w sobotę scenę przejmie Rasmentalism – to ostatnie tango tego zespołu w Łodzi przed zamknięciem koncertowej działalności! W niedzielę, w Poleskim Ośrodku Sztuki aż dwa koncerty: WaluśKraksaKryzys, tegoroczne objawienie i gwiazda finału Męskiego Grania oraz znani i kochani: Mitch&Mitch. Przed nami także mocny weekend kończący Letnisko: 3 września na jednej scenie Kwiat Jabłoni, Rosalie, Ten Typ Mes i Eldo w projekcie Albo Inaczej, 4 września formacja OIO: OKI, Young Igi i Otschochodzi. Bilety dostępne na www.letniskowlodzi.pl

Zdjęcia www.instagram.com/michal_grobelny