LETNISKO – festiwal muzyczny w centrum miasta!

Po zeszłorocznym sukcesie do harmonogramu letnich wydarzeń w Łodzi wraca Letnisko na Księżym Młynie. Od 24 czerwca do 27 sierpnia na plenerowej scenie zabytkowego osiedla w soboty odbywać będą koncerty, a w niedziele seanse kinowe Polówki. Lista artystów, jacy wystąpią przed łódzką publicznością, jest wprost sensacyjna.

Letnisko – Lipiec 2022

2 lipca na scenie Letniska z jedynym koncertem wystąpi reaktywowana specjalnie na tę okazję łódzka supergupa Cool Kids of Death, kapela o statusie kultowej dla polskiej sceny alternatywnej. Tydzień później (9 lipca) Księży Młyn odwiedzi trio Bokka – artyści konsekwentnie ukrywający swoje twarze za maskami. Gwiazdą kolejnej soboty (16 lipca) będzie Król – kompozytor i wokalista, laureat Paszportu Polityki i członek orkiestry Męskiego Grania znakomicie rozwijający solową karierę. Lipiec na Letnisku zwieńczy grupa Mikromusic, obchodząca w tym roku 20-lecie twórczości.

Letnisko – Sierpień 2022

Sierpniową część Letniska na Księżym Młynie (6 sierpnia) zainicjuje Igo, nowa gwiazda Męskiego Grania, debiutujący niedawno jako solista życzliwie przyjętym singlem „Helena”. W kolejny weekend na scenie pojawi się Happysad, zespół od lat wyprzedający swoje koncerty. Line-up Letniska zamykają Zdechły Osa i Tymek, zdobywający coraz większą popularność wśród młodszej widowni. Obaj trudni do sklasyfikowania i świadomie się temu wymykający

W ramach Letniska zaplanowano także pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni artystycznych. Na niedzielnych Polówkach wyświetlane będą filmy w specjalnej sekcji muzycznej.

Seanse kinowe Polówka

W każdą niedzielę wakacji zapraszamy na bezpłatne seanse plenerowe z wyjątkową selekcją filmów, których motywem przewodnim jest oczywiście muzyka. Sekcja Stereo to miejsce dla tych, którzy stojąc na przystanku podśpiewują pod nosem, a jadąc tramwajem oczami wyobraźni widzą siebie grających główną rolę w teledysku. To także sekcja dla tych, którzy zwykle uważniej słuchają, niż oglądają. Sekcję Stereo otworzy 3 lipca film “Aleja Gówniarzy” w reżyserii Piotra Szczepańskiego. To doskonale znany fanom łódzkiej sceny muzycznej twórca dokumentalny. W jego dorobku znaleźć można takie filmy jak: “Generacja C.K.O.D.”, “C.K.O.D. 2 – plan ewakuacji”, czy “DOM/Łódź.
W sekcji znajdą się również takie filmy, jak rozmarzony musical “La La Land”, czy wybitne dokumenty Amy i Sugar Man. Letniskowe polówki odbywać się będą w niedzielne wieczory. Sekcja obejmie 8 projekcji, start zawsze o godz. 21.00.

Kup bilet

Cool Kids od Death Letnisko
02.07.2022 Cool Kids of Death
09.07.2022 Bokka
Król Letnisko
16.07.2022 Król
Mikromusic Letnisko
23.07.2022 Mikromusic
IGO Letnisko
06.08.2022 Igo
Happysad Letnisko
13.08.2022 Hapyysad
zdechły OSA Letnisko
20.08.2022 Zdechły Osa
Tymek Letnisko
27.08.2022 Tymek

Zdjęcia www.instagram.com/michal_grobelny