Premiera gry Monopoly Łódź. Wygraj swój egzemplarz.

Łódź doczekała się własnej edycji gry MONOPOLY!  Dnia 28 października (sobota), o godzinie 11:00, w przestrzeniach Art_Inkubatora (Fabryka Sztuki w Łodzi)  odbędzie się oficjalna premiera tytułu. Wydarzenie otworzy konferencja prasowa z udziałem wiceprezydenta Adama Pustelnika, twórców gry, partnerów (Veolia, Kubota, Profbud, Textil Uniwersal Euro, Eska TV i Eska Radio) oraz mediów.

W trakcie trwania konferencji nastąpi oficjalne odsłonięcie planszy gry MONOPOLY edycja Łódź. Za lokalizacje do gry posłużyły charakterystyczne miejsca dla krajobrazu Łodzi. Ze względu na różnorodność i atrakcyjność miasta wybrano kilka typów. Będą to parki, miejsca turystyczne, obiekty architektoniczne i historyczne,  budynki i przestrzenie po rewitalizacji, stadiony oraz pomniki. Lokacje pojawiające się w grze są również wynikiem konsultacji z mieszkańcami.

Po zakończeniu briefingu nastąpi rozpoczęcie GRY MIEJSKIEJ. Osoby uczestniczące w rozgrywce przejdą trasę, w której znajdą się miejsca występujące na planszy gry MONOPOLY edycja Łódź, t.j.: Dworzec Łódź Fabryczna, Mediateka MeMo, woonerf ulicy Włókienniczej. Na starcie, gracze otrzymają mapę lokalizacji do odwiedzenia. Około godzinna trasa przebiegnie przez kultowe lokalizacje Łodzi, ujęte w grze. Uwaga… przy punktach kontrolnych będą czekali przedstawiciele MONOPOLY, którzy przygotowali pytania lub zadania do wykonania! Najlepsze drużyny wygrają swój własny egzemplarz gry. 

Gra MONOPOLY edycja Łódź trafi do sprzedaży od 28 października. Egzemplarze będą dostępne w największych sieciach sprzedażowych z grami planszowymi – Empik, Świat Książki, itp.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się premierą MONOPOLY ŁÓDŹ! To miasto pełne kontrastów, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością. Z jednej strony kojarzy się z przemysłem i rzemiosłem, a z drugiej jest kolebką rodzimej sztuki filmowej i polskiej awangardy. To wszystko sprawia, że Łódź była idealnym kandydatem kolejnej miejskiej edycji MONOPOLY. – mówi Jan Jaźwiński z Winning Moves, odpowiedzialny za realizację projektu MONOPOLY Łódź. – Każde kolejne wydanie to dla nas wyjątkowa okazja do poznania nowych, często nieodkrytych miejsc, które kryją się w różnych częściach naszego kraju. W tej edycji dodatkowo przygotowaliśmy ciekawą formę premiery. Mieszkańcy będą mogli sami odkryć kilka wybranych lokalizacji z gry podczas spaceru śladami MONOPOLY.  – dodaje Jan Jaźwiński.

MONOPOLY, to klasyczna gra planszowa oryginalnie wydana w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. Gra polega na handlu nieruchomościami, daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.

Zapisy na wydarzenie rozpoczynają się 18 października. Aby wziąć udział w zabawie, należy wysłać zgłoszenie za pośrednictwem maila — gramiejska@prc.pl. W wiadomości należy zawrzeć imiona i nazwiska maksymalnie czterech graczy oraz numer kontaktowy. Szczegóły wydarzenia zostaną przekazane graczom w mailu zwrotnym. Zapisz się
Gra Monopoly Łódź