Songwriter: Coals

SONGWRITER ŁÓDŹ FESTIWAL, 29 kwietnia-9 września, godz. 20

COALS, 13 maja

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Coals, czyli Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski, zagrają podczas tegorocznej edycji Songwritera.

Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. Prestiżowy brytyjski magazyn „The Quietus” opisywał ich muzykę jako marzycielski, eteryczny pop, czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku.

Po zaledwie pół roku istnienia duet został zaproszony na takie festiwale, jak OFF Festival, Open’er Festival i Soundrive Festival. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której utwór „Weightless” został wybrany piosenką dnia w sierpniu 2015 roku.

Inspiruje ich muzyka m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Ros i Deana Blunta. Ostatnimi czasy zespół zaczął stawiać pierwsze kroki na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest).

W listopadzie Coals wystąpił także na festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku i zagrał drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel. Niedawno zespół wypuścił dwa single – „RAVE03” i „Lato2002”, promujące debiutancki album, który ukaże się w październiku 2017 roku. Jego motywem przewodnim będzie dzieciństwo.