Songwriter Łódź Festiwal (lipiec-sierpień)

Songwriter Łódź Festiwal

W sobotni wakacyjny wieczór, począwszy od 2 lipca, skrzyżowanie Piotrkowska – Traugutta będzie muzycznym przystankiem Songwriter Łódź Festiwal. Cykl koncertów plenerowych „pod zegarem” na trwale wpisał się w weekendowe plany łodzian, rozpoczynających wieczór na Piotrkowskiej od bliskiego spotkania z twórcami autorskich piosenek. Na Piotrkowskiej przy Woonerfie łodzianie będą mogli posłuchać materiału 6 polskich i 3 zagranicznych „songwriterów”, wykonujących pisaną przez siebie muzykę. Start o g. 20.00. W razie niepogody, wydarzenie odbędzie się w Klubopiwiarni przy ul. Narutowicza 8/10.

Harmonogram:

  • 2 lipca – Maks Łapiński.
  • 9 lipca – Wojtek Szumański.
  • 16 lipca Follow Rivers.
  • 23 lipca – Ragnar Ólafsson.
  • 30 lipca – Postman (Ukraina).
  • 6 sierpnia – Deriglasoff i Nawrocki. 
  • 13 sierpnia – Kamil Kowalski.
  • 20 sierpnia – Kathia.
  • 27 sierpnia – informacja wkrótce.

WSTĘP WOLNY!

Poznaj naszych artystów:

Maks Łapiński

Maks Łapiński

W wieku 9 lat napisał swoją pierwszą piosenkę i… tak już mu zostało do dzisiaj – pisze je regularnie. Autor tekstów, kompozytor, instrumentalista i wokalista. Miłośnik improwizacji muzycznej, dlatego też pierwszą rzeczą jaką sprawdza po przyjeździe do nowego miasta to kluby z jam session. Ma na swoim koncie sporo koncertów oraz festiwali muzycznych w Polsce i za granicą. W sierpniu 2020 roku jego twórczość została doceniona na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival, gdzie zdobył Grand Prix śpiewając swoją autorską piosenkę „Lew”. Maks aktualnie pracuje nad debiutanckim albumem. Każdą piosenkę na tej płycie pisał inspirując się swoimi przeżyciami. Możemy spodziewać się zatem bardzo osobistego, romantycznego i pozytywnego materiału. Na koncertach Maks gra na gitarze i pianinie. No i śpiewa… i to jak śpiewa!

———————————–

Wojtek Szumański

Wojtek Szumański to zwykły chłopak, który chwycił gitarę, nagrał piosenkę dla swojej dziewczyny i umieścił ją na YouTube. Dziesiątki wideo i setki tysięcy fanów później okazało się, że to naprawdę wnikliwy obserwator emocji, relacji i codziennych problemów, które dotyczą nas wszystkich – młodych i starych, pięknych i tych mniej. Ciebie i mnie.
W przebraniu wiecznie uśmiechniętego nastolatka z gitarą opowiada na swój przekorny sposób historie niby lekkie, a ważne, niby śmieszne, a chwytające za serce. Niezmiennie dostarcza przy tym nieskrępowanej radości, rozluźnienia spiętego brzucha i śmiechu pełnymi płucami.
Wojtek koncertuje w z Werosławą Błaszczyńską (skrzypce i wokal) i Krzysiem Palą (wiolonczela), udowadniając, że ma również talent do przyciągania cudownych ludzi. 

———————————–Postman

Postman (Ukraina)

Postman jest muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, piosenkarzem i songwriterem. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami, Happysad, Lao Che czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak”. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Swoje koncerty prowadzi w języku polskim a jest mistrzem opowieści – potrafi rozbawić do łez, ale też wzruszyć i dać do myślenia… Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana…

———————————–

Deriglasoff i Nawrocki

Deriglasoff i Nawrocki

To nowy projekt dwóch odwiecznych przyjaciół, weteranów trójmiejskiej sceny muzyki niezależnej i alternatywnej. Wykonują piosenki własnego autorstwa z przepastnego repertuaru zgromadzonego na przestrzeni dekad działalności. Ich występy to połączenie koncertu rockowego i spontanicznego kabaretu, gdzie usłyszymy utwory z repertuaru ich zespołów (Dzieci Kpt. Klossa, Kobiety, Kury, Nawrocki Folk Computer Band, Püdelsi, Cyrk Deriglasoff…).

Deriglasoff & Nawrocki to czysta energia, znane i lubiane piosenki, neokabaretowa konferansjerka i zabawne, nie mające końca opowieści o „rockendrollowym życiu w trasie”. A przede wszystkim radość wspólnego grania, śpiewania i dzielenia się tym przeżyciem z publicznością. Zapowiada się niezłe combo!

———————————–

Kamil Kowalski

Kamil Kowalski

Kamil Kowalski to młody człowiek, który niezwykle wcześnie zaczął dorosłe życie. Jak sam mówi, nie zdążył jeszcze pójść do prawdziwego klubu, na dobrą imprezę, bo od najmłodszych lat stawiał przed sobą ambitne muzyczne cele. Muzyka przyćmiła wszystkie przyziemne przyjemności, które poświęcił na jej rzecz. Od 15 roku życia organizuje Festiwal Kolęd, który pierwszy raz zrobił w małej sali wiejskiej obok swojego domu pod Szczecinkiem, pokrywając koszty jego organizacji ze swojego kieszonkowego. Marzył wtedy, by zrobić największy festiwal w kraju. Nie zawsze mierzy możliwości na zamiary, dzięki czemu nieustannie brnie do przodu, czego dowodem jest obecny wymiar jego Festiwalu – jest to obecnie największy festiwal muzyczny dla młodych wokalistów w kraju. Wspiera i promuje kulturę muzyczną u dzieci, młodzieży i dorosłych organizując warsztaty i liczne wydarzenia kulturalne. Dba i pielęgnuje kulturę języka polskiego w piosence. Dąży do swoich celów nie zapominając o roli artysty, który jego zdaniem musi inspirować i ciągnąć za sobą tłumy. W 2020 roku założył Niebieski Label, gdzie produkuje, wydaje i promuje utwory dla młodych wokalistów. Jak mówi, chce ułatwić start tym, którzy nie mają tyle siły i wiary w siebie co on. Kamil niewątpliwie przyciąga ludzi i nie pozwala o sobie zapomnieć. Na stałe zagościł w domach słuchaczy wydając kilka miesięcy temu debiutancki album „Dom”. O płycie myślał długo, ale dopiero pandemia pozwoliła mu przewartościować priorytety i postawić pracę twórczą na pierwszym miejscu. W nieco ponad rok powstał jego debiutancki krążek „Dom”, który w całości stworzył u boku Patricka The Pana w roli producenta. Pomimo, że to jego debiut, ciężko nazwać go po prostu debiutantem. Jego płyta jest przemyślana, mądra i niezwykle, jak na młody wiek, dojrzała. Składa się z 12 utworów – historii o szukaniu swojego miejsca w pędzącym świecie. To opowieści, których wspólnym mianownikiem są emocje wciągające słuchacza w jego świat. Spotkać tam można trzy wspaniałe artystki, które przyjęły jego zaproszenie i nagrały z Kamilem wyśmienite duety. To Natalia Grosiak z Mikromusic, Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys oraz Natalia Niemen.

———————————–Kathia

Kathia

To 20-letnia songwriterka i producentka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. Młoda artystka jest na samym początku swojej artystycznej drogi. Podczas koncertów gra na gitarze i pianinie. No i pięknie śpiewa! Mimo młodego wieku komponuje bardzo dobre utwory i pisze dobre teksty – zarówno po polsku, jak i po angielsku. Kathia jest przed pełnowymiarowym, wydawniczym debiutem. W 2020 roku (nakładem Borówka Music) światło dzienne ujrzała jej EP „Town” z sześcioma utworami i… od razu została Płytą Tygodnia portalu Onet! EP w nakładzie 500 egzemplarzy rozeszła się w cztery miesiące! Wydawca szybko musiał zamówić dodruk.