fbpx

Swingowy spacer po Piotrkowskiej

W kalendarzu majowych imprez w Łodzi nie mogło zabraknąć Swingowego Spaceru po Piotrkowskiej. Jak co roku, Sweet & Hot Jazzband, jedyny taki w regionie band muzyczny, zagra dixielandowe utwory, a tancerze zatańczą lindy hopa. Dodatkowo na łodzian czekać będą motoryzacyjne retro atrakcje oraz muzyczna niespodzianka!

W niedzielę 19 maja o 14.00 z Pasażu Rubinsteina ruszy zabytkowa ciężarówka z członkami Sweet & Hot Jazzbandu. Roztańczona parada będzie przemieszczać się ulicą Piotrkowską w kierunku odnowionego niedawno pl. Wolności. Po drodze będą miały miejsce dwa muzyczne przystanki. To okazja, by wysłuchać pełnych setów jazzbandu oraz zobaczyć pokazy tańca. Każdy, kto ma ochotę może wkroczyć wtedy na parkiet najpiękniejszej, łódzkiej ulicy  – doświadczenie w tańcu nie jest wymagane! Sweet & Hot Jazzband zagra dla nas muzykę jazzową z lat 20. i 30., dlatego organizator zachęca do przygotowania strojów w stylu retro – grochy i szelki miło widziane! W paradzie będą również uczestniczyć Retro Pasjonaci, więc fani zabytkowych pojazdów także znajdą coś dla siebie.

Tę edycję wyróżni specjalny punkt programu, podczas którego swingowe i jazzowe klasyki zaśpiewają dla nas młodzi i uzdolnieni muzycy ze Studio Wokalnego Fabryka Brzmienia. Wokaliści namawiają do wspólnego śpiewu i tańca! Finał z koncertem
zaplanowano przy Piotrkowskiej 1, tuż przy Placu Wolności. Wstęp jest oczywiście wolny, zapraszamy wszystkich łodzian do muzykowania!

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Miasta Łodzi.