Taste the Music ŁDZ: Nosowska, Mrozu, Vito Bambino, Karaś/Rogucki, Muchy, Kaśka Sochacka

TASTE THE MUSIC to wyjątkowe wydarzenie, które premierowo zabrzmi w Łodzi! Łódzki koncert, 10 grudnia, zainauguruje nowy cykl muzycznych spotkań z topowymi twórcami rodzimej sceny muzycznej w całej Polsce. Na scenie pojawią się: Nosowska, Mrozu, Vito Bambino, Karaś/Rogucki, Muchy oraz Kaśka Sochacka.

10 grudnia 2021 roku (piątek), godz. 17.00
Atlas Arena, al. Bandurskiego 7, Łódź

Nosowska, Mrozu, Vito Bambino, Karaś/Rogucki, Muchy i Kaśka Sochacka to artyści, którzy 10 grudnia zagrają podczas premierowej odsłony Taste the Music ŁDZ w Atlas Arenie. Good Taste Production oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają w niezwykłą dźwiękową podróż, która pozwoli poczuć smak… najlepszej muzyki! Na jednej scenie wystąpi crème de la crème polskich twórców muzyki rozrywkowej.

Bilety w cenach: PŁYTA – miejsca stojące – 99 zł (cena regularna), 119 zł (w dniu wydarzenia), TRYBUNA – miejsca siedzące nienumerowane – 109 zł (cena regularna), 129 zł (w dniu wydarzenia).Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl.

Występujący artyści w programie wydarzenia:


Nosowska
Charyzmatyczna wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, pisarka, a od jakiegoś czasu również popularna instagramerka o charakterystycznym poczuciu humoru i ogromnym dystansie – do świata, popularności i samej siebie. Katarzyna Nosowska to niekwestionowana królowa polskiej sceny alternatywnej i frontmanka legendarnego zespołu Hey, którego przeboje przez lata kształtowały gust muzyczny kilku pokoleń Polaków.
Mrozu
Wszechstronny wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, twórca pięciu albumów studyjnych i przebojów: “Miliony monet”, “Poza logiką”, “Szerokie wody” czy “Nic do stracenia”, otacza fanów niezwykle barwną “Aurą” i udowadnia, że “Jak nie my, to kto”. W artystycznej karierze MROZA z pewnością zapiszą się też m.in. przygody ze światem filmu – w klipie do utworu „Aura” muzyk wystąpił w garniturze, w którym Stanisław Tym wcielał się w role Ryszarda Ochódzkiego i Stanisława Palucha w kultowej komedii „Miś”. Artysta chętnie udziela się też podczas nagrań albumów czołowych raperów i wykonawców reggae oraz znany jest z przebojowych duetów m.in. z Tomsonem, chórem Sound’n’Grace czy Flirtini.
Vito Bambino
Vito Bambino szerszej publiczności znany jest jako wokalista grupy Bitamina. „Poczekalnia”, czyli pierwszy solowy album charyzmatycznego wokalisty, z którego pochodzą takie utwory jak: „Rampage”, „Bunkrów nie ma” czy „Oddaj”,nominowany był do Fryderyków w kategorii „Album roku – pop alternatywny”. Vito Bambino ma na koncie kilka głośnych duetów, w tym m.in. z sanah, Pauliną Przybysz, Janem-rapowanie, Rasmentalismem czy Quebonafide. W 2021 roku – wraz z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło – stworzył trzon orkiestry Męskiego Grania.
Karaś/Rogucki
Duet Karaś/Rogucki zadebiutował tuż po zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Panowie najpierw dali się poznać za sprawą coveru “1996” grupy T.Love. Następnie zaprezentowali próbkę autorskiego materiału publikując singiel “Bolesne strzały w serce”. Kolejny hit, będący zapowiedzią pierwszego wspólnego albumu o tym samym tytule, czyli “Bezpieczny Lot”, powstał w kooperacji z Julią Wieniawą. Pierwsza płyta duetu Karaś/Rogucki, na której wybrzmiewają przestrzenne dźwięki, melodie czerpiące z łagodności lat 70. i radości płynącej z disco, to próba odejścia od mrocznych brzmień lat 80. i zimnej fali.
Muchy
Niegdyś “najlepszy polski zespół bez kontraktu”, nadzieja rodzimej alternatywy i pierwsza generacja polskiej muzyki gitarowej XXI wieku. Debiutancki album „Terroromans” zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy to jeden z najważniejszych polskich zespołów reprezentujących tradycyjne, gitarowe granie z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach. Przez te lata zespół zagrał setki koncertów, wydał kilka albumów studyjnych, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu, a twórczość pochodzącej z Poznania grupy często porównywana była m.in. do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths.
Kaśka Sochacka
W 2019 r. nakładem Jazzboy Records ukazała się EPka Kaśki, czyli “Wiśnia EP”, a już dwa lata później światło dzienne ujrzał debiutancki album “Ciche dni”. Zawarte na nim historie dotyczące m.in. relacji i walki z samym sobą, opowiedziane są z perspektywy kobiety, która próbuje złapać w tym wszystkim równowagę. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska i Olek Świerkot – tandem, który dał się poznać przy pierwszej i drugiej płycie Korteza. Artystka jest tegoroczną laureatką prestiżowego rankingu Gazety Wyborczej “Sanki”.

Posiadacze karty łodzianina upoważnieni są do rabatu -10 zł na zakup jednego biletu. Zniżka obowiązuje od aktualnej puli cenowej. Aby użyć rabatu, należy zalogować się na www.kartalodzianina.pl oraz wybrać ofertę partnera Good Taste Production & Łódzkie Centrum Wydarzeń. W panelu widoczny będzie unikalny kod, który po wprowadzeniu na stronie www.eventim.pl w miejscu “kod promocyjny”, umożliwi zakup w promocyjnej cenie.

Regulamin Imprezy: www.goodtaste.pl/regulamin.