Wiedźmin na Manhattanie!

Na trzech ogromnych ścianach łódzkiego Manhattanu powstał obraz, którego bohaterem jest Geralt z Rivii. Gigantyczne malowidło powstało na trzech elewacjach jednego z najwyższych budynków mieszkaniowych w Polsce. Biorąc pod uwagę wysokość ścian – ponad 70 metrów – to największy mural w Polsce, jeden z największych na świecie. Podzielony na trzy ściany obraz, łącznie ma prawie 2000 m2.

Geralt z Rivii to najbardziej znany na świecie bohater, a właściwie superbohater z Polski. Na wiedźmiński wszechświat – obok epickiej sagi Andrzeja Sapkowskiego – składają się także popularna gra, wyprodukowana przez CD Projekt RED oraz netflixowy serial z Henrym Cavillem wcielającym się w białowłosego Geralta.

Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, autor komiksów, zdobywca wielu nagród komiksowych, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Jego murale oraz freski znajdują się m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatrze Narodowym w Warszawie. Prace malarskie oraz komiksowe wystawiał m.in. w Paryżu, Kanadzie, Niemczech, Japonii.