fbpx

Kultugranty

Łódzkie Centrum Wydarzeń otwiera nabór wniosków na „Kultugranty”, które będą stanowiły wsparcie działań sektora kreatywnego w Internecie. Jeden laureat może otrzymać maksymalnie 10 000 zł na realizację swojego pomysłu. Nabór potrwa do 7 marca, a wydarzenie musi zostać zrealizowane w terminie do 31 lipca 2021 r.

Jeden projektodawca ma szansę otrzymać maksymalnie 10 000 zł na realizację pomysłu, który będzie dostępny on-line, np. organizację warsztatów, przedstawień teatralnych, pokazów filmowych, wystaw, wydań publikacji, koncertów, spotkań autorskich, występów artystycznych, webinarów czy wirtualnych spacerów o charakterze kulturalnym. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale także twórcy indywidualni, którzy realizują inicjatywy kulturalne i artystyczne na terenie Łodzi.

Łódzkie Centrum Wydarzeń bierze pod uwagę realizację projektów w przestrzeni miejskiej z udziałem mieszkańców Łodzi. Decyzja dotycząca formuły danego projektu będzie podejmowana w zależności i oparciu o aktualne rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i po konsultacji z pomysłodawcą projektu.

Liczba projektów realizowanych w ramach „Kultugrantów” nie jest ograniczona, ale wykorzystanie środków uzależnione jest od wartości merytorycznej projektów. Wnioski zostaną ocenione przez komisję konkursową, w której skład wejdą doświadczeni animatorzy, dziennikarze kulturalni i menadżerowie kultury.

W ramach Kultugrantów 2.0, które odbyły się on-line, zrealizowane zostały 32 projekty, między innymi takie jak: „Szlakiem ginących zawodów”, „Warsztaty z Animuszem”, „e-festiwal Eksploracji miejskiej 2020 – Fabryczne Dziedzictwo Łodzi”, „Kultura i natura na wyciągnięcie ręki”, czyli spacery sensoryczne po łódzkich parkach.

Zachęcamy gorąco wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Podejmij kreatywne wyzwanie i nie przegap swojej szansy na realizację swojego projektu!

Wnioski należy wysłać na adres mailowy: wydarzenia@lcw.lodz.pl, w tytule wpisując nazwę projektu

Uwaga wyniki konkursu