Songwriter: Chris Ellys/Edyta Górecka

SONGWRITER ŁÓDŹ FESTIWAL, 29 kwietnia-9 września, godz. 20

CHRIS ELLYS, EDYTA GÓRECKA 2 września

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

W ramach Songwriter Łódź Festiwal w Polsce pojawi się młodziutki Chris Ellys. Chłopak ma 21 lat. Jest dobrze zapowiadającym się songwriterem o mocnym, charakterystycznym głosie. To spokojne granie w stylu Damiena Rice’a, Eda Sheerana, Stu Larsena czy Passenger. Artysta – mimo młodego wieku – zdążył już zagrać ponad 100 koncertów w kilku europejskich krajach. Wystąpił też na kilku znaczących festiwalach. W dorobku ma też debiutancki album „Lonely Tree”. Zapowiadają się spokojne, nastrojowe, bardzo intymne koncerty z gitarą i wokalem Chrisa.

 

EDYTA GÓRECKA, 2 września

To jest głos pochodzący z zupełnie innej rzeczywistości. Edyta pojawia się z chłopakami, serwuje nam piosenkę o sierpniu i ja wierzę, że wszystko będzie dobrze. (…) Przepiękny tekst, ślicznie operuje słowem.

Katarzyna Nosowska

 

Edyta Górecka pisze, tworzy i gra razem z przyjaciółmi: Radkiem, Sebastianem i Szymonem. Właśnie z nimi zagrała kilka miesięcy temu pierwszy koncert w ogrodzie. Ten występ zmotywował wszystkich do dalszej wspólnej pracy.

Muzycy pochodzą z Wodzisławia. Właśnie w tamtejszym liceum połączyła ich miłość do muzyki. I chociaż teraz studiują na różnych uczelniach, chęć tworzenia razem własnej, muzycznej rzeczywistości pozwala utrzymywać ten kontakt. Inspiracje również są elementem scalającym. Kochają islandzkie melodie, akustyczne brzmienia i elementy elektroniki. Na liście ulubionych artystów są między innymi Tom Odell, Sigur Ros, Brodka, Daughter, Ben Howard czy HEY. To właśnie brzmienie i przekaz tych zespołów jest wypadkową ich twórczości.

Rób to, co daje ci szczęście – takim przesłaniem kierują się w życiu, a tym czymś jest właśnie muzyka. Poza szczęściem daje im to poczucie spełnienia i samorealizacji, którego nie potrafią w czystej postaci osiągnąć w żaden inny sposób. Muzyka wypełnia każdą wolną przestrzeń ich życia.