Kultugranty 2019

Łódzkie Centrum Wydarzeń postanowiło wyjść naprzeciw łodzianom, którzy mają ciekawe pomysły na kulturalne ożywienie miasta – uruchomiło program Kultugranty i dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych. Jakich? Spektrum jest szerokie. Pieniądze można wykorzystać np. na organizację koncertów, happeningów, spektakli czy wydarzeń plenerowych o charakterze kulturalnym.

Kultugranty to projekt, którego celem jest wsparcie inicjatyw kulturalnych, artystycznych i rozrywkowych na terenie Łodzi. Program wsparcia to odpowiedź na wyjątkową kreatywność łodzian w zakresie kultury. W mieście powstaje wiele interesujących inicjatyw, również oddolnych, niekoniecznie powstających w ramach instytucji czy stowarzyszeń.

W puli znajduje się 60 tys. zł. Jeden laureat może otrzymać na realizację pomysłu maksymalnie 10 tys. zł. Liczba projektów zrealizowanych w ramach Kultugrantów nie jest ograniczona. Wszystko zależy od jakości złożonych wniosków. Dofinansowane zostaną najwyżej ocenione projekty, do wyczerpania puli środków w danej edycji. Może się okazać, że uznanie komisji zdobędzie sześć projektów, z których każdy wyceniony jest na 10 tys. zł, albo kilka czy kilkanaście ciekawych propozycji o niższej wartości. Wnioski oceni czteroosobowa komisja konkursowa.

Wnioski mogą składać nie tylko fundacje i stowarzyszenia, ale również kreatywni ludzie, za którymi nie stoją żadne organizacje. Liczy się przede wszystkim dobrze napisany projekt.

 

Pobierz wyniki naboru w ramach programu Kultugranty.


 

 Pliki do pobrania

Regulamin

Wzór wniosku

Zarządzenie

Komisja

Deklaracja Bezstronności

Pytania i odpowiedzi