Domoffon: Anthony Rother

DOMOFFON

Anthony Rother, 1 września, scena klubu DOM

Organizator: Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Ogniwo, Łódzkie Centrum Wydarzeń

Legenda głosi że Anthony Rother zaczął komponować zafascynowany soundtrackami  filmów Johna Carpentera. Zadebiutował pod koniec lat 80. Jego talent prawie natychmiast rozbłysnął na techno firmamencie a na przełomie tysiącleci Rother był już klasykiem. Tytuły albumów „Sex With The Machines” oraz „Stimulationzeitsalter” doskonale obrazują bieguny wszechobecne w tej muzyce. Zmysły i mechanika; robotyka i miasto to tematy wszechobecne w tej kreacji.

W 2001 r. Anthony Rother podbił serca i parkiety przebojem „Little Computer People” i projektem o tej samej nazwie. Kolejne jego realizacje tylko potwierdziły jego pozycję na scenie. Dzięki kolejnym płytom, jak „Hacker” czy „Popkiller” zdobył wszystko, co było do zdobycia na scenie nowoczesnego techno i electro: uznanie krytyki, uwielbienie fanów, podziw wśród profesjonalistów.

W ostatnich dekadach jego twórczość zawarła w sobie najlepsze wątki muzyki klubowej. Łączyła w jedno wiele elementów monumentalne neokraftwerkowe brzmienia, masywne analogowe power electro, jak i przebojowy taneczny electroclash. Anthony Rother tworzył znakomitą muzykę pod wieloma aliasami jak Psi Performer czy Little Computer People, jak i pod swoim własnym imieniem. Firmował niezależne labele płytowe Psi49,  DataPunk., był (nad)aktywny jako muzyk remikser (tuziny świetnych interpretacji), prężny producent oraz promotor wspierający innych rokujących, wschodzących artystów – jak np. Xenia Beliayeva z Rosji. Wszystkie jego produkcje łączy jedno – absolutna jakość.

To jedne z najlepiej wyprodukowanych najlepiej brzmiących winyli na rynku. Super głębokie basowe, autentyczne analogowe brzmienie jest znakiem markowym jego produkcji. Dziś po latach sukcesów, niezapomnianych realizacji wciąż doskonale odnajduje się w ciężkiej i poważnej, quasi industrialnej muzyce, jak i hitowych produkcjach, sprawdzających się najlepiej na parkietach.

Rother jest dziś jednym z najpopularniejszych artystów europejskiej sceny techno, nieśmiertelną legendą i solidną instytucją w jednym. Latem sprawdzona firma Anthony Rother będzie jedną z największych atrakcji tegorocznego festiwalu Domoffon.