Festiwal Czekolady i Kawy

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Festiwal Czekolady i Kawy w łódzkich kawiarniach i restauracjach

Zawsze jest dobra pora by jeść czekoladę, ale niewątpliwie najlepszą są obchody Światowego Dnia Czekolady, który przypada 12 kwietnia. To właśnie z tej okazji ponad dwadzieścia kawiarni i restauracji w naszym mieście serwować będzie czekoladowe desery i pyszne, dopasowane do nich kawy.

Festiwal potrwa dziesięć dni. Od 5 do 14 kwietnia wybrane lokale zaproszą łodzian na popisowe desery, nowoczesne monoporcje i kreatywne wypieki oraz odpowiednio dobrane kawy. Impreza będzie okazją dla szefów kuchni i cukierników, by zaprezentować pełnię swoich umiejętności, a dla baristów, by pokazać, że kawa niejedno ma oblicze, a jej parzenie potrafi być sztuką. Najwięcej festiwalowych lokali a także wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Czekolady i Kawy mieści się na ul. Piotrkowskiej.

Lista lokali uczestniczących w Festiwalu dostępna na stronie: www.jemywlodzi.pl/wydarzenia-i-promocje/1522-festiwal-czekolady

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Wydarzenia towarzyszące Festiwalowi Czekolady i Kawy 2019

W piątek, 5 kwietnia odbędą się pierwsze z dwóch czekoladowo-kawowych warsztatów przygotowanych przez Manufakturę Czekolady i Hot Air Cafe (Piotrkowska 217). Uczestnicy spotkania, które rozpocznie się o godzinie 16.00 dowiedzą się, jak powstaje czekolada od samego ziarenka i będą mogli stworzyć własną tabliczkę czekolady. Następnie kawowi specjaliści Hot Air Cafe pokażą jak przygotować najlepszą domową kawę. Warsztaty te odbędą się również tydzień później, 14 kwietnia. Koszt udziału wynosi 100 zł od osoby, a zapisywać można się pod numerem: 575 111 943.

W pierwszy festiwalowy weekend czeka więcej atrakcji. W niedzielę, 7 kwietnia, w klubokawiarni Owoce i Warzywa (Traugutta 9) odbędą się wyjątkowe warsztaty z Romanem i Gabi w rolach głównych. Kim są bohaterowie spotkania? Roman to barista z Owoców i Warzyw oraz finalista tegorocznych Mistrzostw Polski Brewers Cup. I to właśnie on opowie podczas spotkania o tym, czym jest Gabi. Na razie zdradzimy tylko, że to świetny i wygodny pomocnik w domowym parzeniu wyśmienitej kawy. Uczestnicy warsztatów poznają kawowe przepisy i napiją się pysznej kawy. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.00, a koszt udziału wynosi 40 zł od osoby. Rezerwacje miejsc pod numerem: 793 411 992.

Dzień później, w poniedziałek 8 kwietnia na Szkolenie Baristyczne – Liga Baristów zaprosi partner Festiwalu Czekolady i Kawy – firma Primulator (Lodowa 128). Szkolenie dedykowane jest początkującym baristom – mogą wziąć w nim udział osoby zaczynające pracę w gastronomii, pragnące podnieść swoje kwalifikacje, a także amatorzy zafascynowani tematem kawy. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej opisane są krok po kroku etapy podróży ziarna kawy z plantacji, poprzez palarnię, aż do kawiarni. W trakcie części praktycznej uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak parzyć prawidłowo espresso, jak pracować na ekspresie ciśnieniowym, jak prawidłowo spieniać mleko oraz przygotowywać kawy mleczne. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do 16.00, więc zarezerwujcie sobie wolny dzień. Koszt udziału wynosi 100 zł dla uczestników Festiwalu Czekolady i Kawy i 150 zł dla pozostałych osób. Rezerwacje miejsc pod numerem: 503 195 790.

Na ostatniej festiwalowej prostej zrobi się bardzo słodko. W sobotę, 13 kwietnia, w cukierni Cocoart’s (Okopowa 111) odbędą się warsztaty z monoporcji. To wydarzenie to gratka dla każdego, kto kocha słodkości i chciałby nauczyć się tworzyć czekoladowe dzieła sztuki. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak w domowej kuchni stworzyć nowoczesny deser, którym nie powstydziłaby się dobra restauracja. W znanej cukierni butikowej będzie można poznać tajniki przyrządzania i dekorowania monoporcji. Przewodnikiem po świecie deserów będzie mistrz cukiernictwa Adam Marszałek. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 18.00, a koszt udziału wynosi 100 zł od osoby. Miejsca można rezerwować pod numerem: 515 844 113.

Więcej informacji:

kontakt@jemywlodzi.pl
www.jemywlodzi.pl

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]