KINO TROTUAR: Kingsajz

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”22px”][ultimate_heading main_heading=”6 lipca, godz. 21 | Kino Trotuar na Piotrkowskiej (6 Sierpnia/Zielona)” alignment=”left”][/ultimate_heading][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text]W wakacyjne czwartki po zmroku odbywać się będą pokazy filmowe pod gwiazdami na ulicy Piotrkowskiej. W programie atrakcyjne tytuły – obrazy polskie i europejskie, m.in. kultowe komedie Juliusza Machulskiego, czechosłowackie Postrzyżyny i francuski hit ostatnich lat „Nietykalni”. Cykl otworzy projekcja nakręconego w Łodzi „Kingsajzu” w dn. 6.07 ok. godz. 21. Przy tej okazji będzie można też zobaczyć oryginalne rekwizyty z filmu, takie jak gigantyczny niebieski czajnik z kolekcji Muzeum Kinematografii w Łodzi. Na zakończenie zaprezentujemy niemy film „Lokator” w reżyserii Alfreda Hitchcocka, do którego improwizację muzyczną na żywo stworzy zespół The Washing Mashine.

Seanse filmów pełnometrażowych poprzedzimy prelekcjami tematycznymi i konkursami dla widzów oraz pokazami krótkich metraży i etiud, zrealizowanych w Łodzi, w Wytwórni Filmów Oświatowych i Szkole Filmowej.

Filmy będą wyświetlane na jednym z największych ekranów plenerowych w Polsce, o powierzchni niemal 100 m2. Na widzów będzie czekało 200 krzeseł.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=jCJ7pHxKlEM”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Program:

6.07 czwartek, godz. 21

Kingsajz (1987), Polska; 104′

reżyseria: Juliusz Machulski

scenariusz: Juliusz Machulski, Jolanta Hartwig-Sosnowska

zdjęcia: Jerzy Łukaszewicz

muzyka: Krzesimir Dębski

obsada: Jacek Chmielnik, Jerzy Stuhr, Katarzyna Figura, Jan Machulski, Leonard Pietraszak

Pejzaż Szuflandii tworzą segregatory i inne atrybuty biurowo – urzędniczej rzeczywistości. Ta tajemnicza kraina mieści się w podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu i zamieszkują ją krasnoludki. Przewodzi im nadszyszkownik Kilkujadek, który zazdrośnie strzeże tajemnicy Kingsajzu – eliksiru, który pozwala krasnoludkowi uzyskać rozmiary człowieka. Przypadek sprawia, że alchemik Adaś samodzielnie odkrywa skład tajemniczej mikstury.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]