Piotrkowska kameralnie 2018: Big Band „ Fabryka Wełny”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Big Band „ Fabryka Wełny” to inicjatywa muzyków z województwa łódzkiego, którzy założyli dużą orkiestrę rozrywkową. Siedzibą zespołu jest hotel „Fabryka Wełny” w Pabianicach.

Wraz z zespołem występują również znani wokaliści i instrumentaliści.

Repertuar Big Bandu to przede wszystkim muzyka swingowa. Staramy się, żeby nasi słuchacze mogli usłyszeć „na żywo” muzykę ze „złotej ery jazzu” z połowy ubiegłego wieku, kiedy to grały słynne orkiestry Glenny Millera, Benny Goodmana, czy Duka Ellingtona.  W naszym repertuarze nie brakuje również klasycznej muzyki tanecznej w oryginalnych aranżacjach, którą tak rzadko wykonuje się na dzisiejszych balach i przyjęciach. Na naszych koncertach można również usłyszeć transkrypcje utworów klasycznych (Peer Gynt) oraz klasyczne marsze J. Sousy, do dzisiaj z powodzeniem grane przez duże orkiestry jazzowe. Wykonujemy też kompozycje własne.

 

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Q4Q Tomasz Gołębiewski Impresariat Artystyczny

Wszystkie koncerty w ramach “Piotrkowska kameralnie” odbywają się w środy o godz. 20:00
Miejsce: Pasaż Rubinsteina

Wydarzenie bezpłatne.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6130″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]