Piotrkowska kameralnie 2018: Ola Borkiewicz & Dawid Kwieciński

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ola Borkiewicz & Dawid Kwieciński

Młodzi soliści łódzkich scen. Największe przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalu. Informacje o artystach poniżej.

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Q4Q Tomasz Gołębiewski Impresariat Artystyczny

Wszystkie koncerty w ramach “Piotrkowska kameralnie” odbywają się w środy o godz. 20:00
Miejsce: Pasaż Rubinsteina

Wydarzenie bezpłatne.

 

Aleksandra Borkiewicz Sopran Ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na wydziale wokalno – aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Urszuli Kryger i dr Bernadetty Grabias.

W roku 2015 debiutowała na deskach Opery Narodowej rolą Basi w spektaklu „Cud, czyli Krakowiaki i Górale” J. Stefaniego.

Laureatka XVI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari – wyróżnienie za najlepsze wykonanie polskiej pieśni oraz VI Konkursu Wokalnego w Mławie – wyróżnienie i nagroda specjalna. Półfinalistka 4 edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu wokalnego „Grand Prix del’Opera” w Bukareszcie oraz laureatka nagrody specjalnej dla najlepszej koloratury na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy”.

 

Dawid Kwieciński  ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi  w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się  u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Claudia Visca. W kwietniu 2014 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim Rossiniego. W swoim dorobku artystycznym ma jeszcze partie: Młodego Cygana w operze Aleko Rachmaninowa, Ottokara w Baronie cygańskim Straussa, Freddiego Eynsford-Hill  w musicalu My Fair Lady Fredericka Loewe. W sezonie 2015/2016 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w Don Giovannim  Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli Don Ottavia oraz w operze La Traviata Giuseppe Verdiego jako Gaston. Brał udział również w światowej prapremierze „Złote Runo” Aleksandra Tansmana jako Don Toribe. Współpracuje z dyrygentami jak: Bassem Akiki, Michał Kocimski, Tadeusz Kozłowski, Łukasz Browicz, Wojciech Rodek, Ewa Michnik, Piotr Wajrak i wiele innych. Aktualnie współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]