„Przeboje z filmów” – koncert na koniec wakacji

Po dwóch przebojowych projektach z polską muzyką rozrywkową, łódzki zespół Grohman Orchestra wraz z Bartkiem Grzankiem przygotowują piosenki z filmów.

3 września o godzinie 17:00 na dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w ramach obchodów 600-lecia Łodzi odbędzie się koncert pt. „Przeboje z filmów”, podczas którego słuchacze będą mieli okazję usłyszeć opracowane przez Leszka Kołodziejskiego hity z takich filmów jak Pulp Fiction, Pretty Woman, James Bond, Czas Apokalipsy, Forrest Gump, Blues Brothers, The Crown, Kashmir, Gorączka sobotniej nocy. Utwory wykonają Grohman Orchestra i Bartek Grzanek.

Bilety na wydarzenie nabyć można w kasie Centralnego Muzeum Włókiennictwa oraz na stronie Muzeum.

O wykonawcach

Grohman Orchestra – to mała 13 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia. Wzorem mistrzów walca orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent, koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej Tomasz Gołębiewski i składa się z muzyków – liderów poszczególnych grup instrumentów Orkiestry. Zespół przyjął woje imię od łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki i wielkiego przyjaciela artystów – Henryka Grohmana.

Bartek Grzanek – charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków.

Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland” , finalista V edycji „Mam Talent”  oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce.