Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

Data: 27.03.2026
Godzina: 12:00
Lokalizacja: Pasaż Leona Schillera

27 marca Łódź ponownie stanie się przestrzenią spotkania ludzi teatru i wszystkich, którzy cenią jego wyjątkową energię. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy do wspólnego świętowania!

O godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie przedstawicieli łódzkich scen, połączone z uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Leona Schillera. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Towarzystwo Przyjaciół Łodzi oraz Związek Artystów Scen Polskich.

Tego dnia miasto wypełni się także teatralnymi kadrami. W przestrzeni miejskiej zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa fotografii ze spektakli łódzkich teatrów, przygotowana przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. To okazja, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na teatr z innej, bardziej osobistej perspektywy.

Wystawa stanowi wprowadzenie do Festiwalu Dotknij Teatru 2026, który w tym roku skupia się wokół hasła „RODZINA”.

Zapraszamy do udziału i wspólnego przeżywania tego dnia.

Dziękujemy za zaangażowanie Teatrom, które zgłosiły swój udział w obchodach i przekazały bezpłatne zaproszenia na spektakle:

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Teatr Powszechny w Łodzi
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Teatr Mały w Manufakturze
Teatr Muzyczny w Łodzi
Teatr Kamila Maćkowiaka
Teatr Logos
Teatr Chorea
Teatr Arlekin
Teatr Pinokio
Teatr Piccolo

Zaproszenia można odebrać w Łódzkim Centrum Wydarzeń dnia 27.03.2026 między godziną 13:00 a 14:00.
Pierwsze 70 osób otrzyma bezpłatne, podwójne zaproszenia przekazane przez wyżej wymienione łódzkie teatry. Każde zaproszenie będzie przydzielane losowo.

W puli znajdują się dwa rodzaje zaproszeń: otwarte, które pozwalają samodzielnie wybrać spektakl z repertuaru danego teatru, oraz zaproszenia na konkretny tytuł i termin wskazany przez teatr.