Great September już 20-22 października w Łodzi (wszystko co musisz wiedzieć)

Festiwal Great September – największy w Polsce festiwal showcase’owy. 

Ralph Kamiński, Bedoes, Kortez, Julia Wieniawa, Błażej Król, Kacperczyk, Ignacy to tylko część z ponad setki artystek i artystów którzy od 20 do 22 października wystąpią w Łodzi. 

O festiwalu Great September w Łodzi.

Festiwale showcase’owe to specyficzne połączenie muzyki i miejsca, w którym obydwa nieustannie się zmieniają. Organizatorzy zadbali o to, żeby odległość pomiędzy poszczególnymi klubami była niewielka. Z jednego koncertu na kolejny możecie przemieszczać się pieszo, a spacer z najdalej oddalonych od siebie klubów nie powinien zająć więcej niż kilkanaście minut. To wyjątkowa okazja, by poznać przestrzeń miasta i bogactwa gatunkowo różnorodnej muzyki.

W przypadku Great September z jednej strony będzie to unikalna, postindustrialna architektura Łodzi, miasta o burzliwej przeszłości i wielkich perspektywach na przyszłość; a z drugiej pełen przekrój rodzimej sceny muzycznej – od zespołów dopiero stawiających na niej pierwsze kroki po takie, które znają ją na wylot. Koncerty rozpoczynają się codziennie, o godzinie 18:30.

Luźna atmosfera festiwalu showcase’owego sprzyja także spotkaniom i tych również podczas Great September nie zabraknie. W październiku w Łodzi pojawią się najważniejsze osoby związane z branżą muzyczną: wydawcy, menedżerowie, bookerzy, promotorzy i wielu innych… Podczas szeregu konferencji będzie można nie tylko spotkać się z artystami i artystkami twarzą w twarz, ale również poznać tajniki branży i sposoby jej działania od zaplecza. Gośćmi będą między innymi Ralph Kaminski, Solar (współzałożyciel SBM Label), Paweł Jóźwicki (człowiek, który odkrył Korteza), Tamara Przystasz z agencji koncertowej Follow The Step (FEST Festival, ON AIR Festival) i Kuba Karaś (uznany producent, założyciel The Dumplings). Konferencja odbędzie się na terenie EC1 w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Będzie to największe spotkanie branży muzycznej w Polsce.

Koncerty najpopularniejszych obecnie polskich wykonawców to jedno z kilku oblicz Great September, festiwalu ukazującego szerokie spektrum polskiej sceny muzycznej, sięgające od zespołów dopiero wychodzących z garażu po już uznane i popularne.

Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania towarzyszyć będą oficjalnej części konferencyjnej, z dyskusjami panelowymi i warsztatami poświęconymi aktualnym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej. A gośćmi i prowadzącymi będą artyści i najważniejsi przedstawiciele branży muzycznej.

Great September mapa

Pobierz aplikację festiwalową.

Linki do pobrania appki:

IOS: https://apps.apple.com/us/app/great-september/id1641970131
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.offfestival.greatseptember 

FAQ

 1. Gdzie mogę kupić karnet na festiwal? Obecnie wszystkie karnety są wyprzedane. W przypadku zwrotów pojedyncze bilety będą pojawiać się online. Link do zakupu karnetów dostępny jest na stronie festiwalu www.greatseptember.pl oraz za pośrednictwem bileterii: www.eventim.pl i www.ebilet.pl
 2. Czy mogę kupić bilet na występ jednego artysty lub jeden dzień festiwalu? Great September jest festiwalem showcase’owym, który polega przede wszystkim na odkrywaniu nowej muzyki. W sprzedaży dostępne są tylko i wyłącznie karnety, które upoważniają do udziału w festiwalu przez trzy dni.
  Ze względu na duże zainteresowanie do sprzedaży wprowadziliśmy osobne pule biletów na czwartek, piątek i sobotę upoważniające tylko do wstępu na wydarzenia organizowane na scenie mBank / Mastercard przy EC1.
 3. Czy na panele można wejść ze standardowym karnetem? Wstęp na panele dyskusyjne mają osoby posiadające karnet na festiwal. Liczba miejsc na sali jest ograniczona. Na panele nie są prowadzone zapisy.
 4. Gdzie znajdę harmonogram paneli? Harmonogram paneli dostępny jest na stronie: https://greatseptember.pl/konferencja/
 5. Czy karnet muszę wymienić na opaskę festiwalową? Tak.
 6. Gdzie mogę wymienić karnet na opaskę festiwalową? Karnety można wymieniać na opaski w kontenerze na terenie EC1 (ul. Targowa 1/3, wejście od skrzyżowania ul. Tuwima z Dowborczyków). W punkcie tym należy pojawić się osobiście. Goście tacy jak delegaci, media i VIP będą mogli odebrać opaski w Centrum Komiksu.
  Godziny otwarcia punktów opaskowania: od 12:00 do 22:00 (czwartek – sobota).
 7. Jak długo będą trwać koncerty poszczególnych artystów? Koncerty na głównej scenie mBank / Mastercard zlokalizowanej przy EC1 będą regularnymi koncertami i potrwają ponad godzinę. Koncerty w pozostałych klubach będą miały formułę showcase’ową, a czas ich trwania to około pół godziny. Szczegółowa rozpiska koncertowa dostępna jest na stronie: https://greatseptember.pl/lineup/ oraz w aplikacji festiwalowej.
 8. Zależy mi na zobaczeniu artysty, który zagra w mniejszym klubie. Czy miejsca na koncercie będą limitowane? Każdy klub ma ograniczoną liczbę miejsc. W przypadku, kiedy klub będzie pełen, obowiązuje zasada: jedna osoba wychodzi – jedna wchodzi. Jeśli bardzo zależy Ci na zobaczeniu konkretnego artysty, polecamy pojawić się w danym klubie wcześniej.
 9. Jak mogę zwrócić karnet? Ze względu na zmianę terminu festiwalu nie mogę w nim uczestniczyć. Karnety możesz zwrócić w punkcie zakupu. Czas realizacji jest uzależniony od regulaminu danej bileterii. Zwrot środków odbywa się bezpośrednio na konto.
 10. Czy na festiwalu można robić zdjęcia i nagrywać? Tak, jednak tylko amatorskimi aparatami fotograficznymi. Zabronione jest wnoszenie profesjonalnego sprzętu, kamer (również GoPro) i innych urządzeń audio-video.
 11. Czego nie mogę wnieść na teren festiwalu?
  – niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi;
  – materiałów wybuchowych i psychodelicznych;
  – środków odurzających i substancji psychotropowych;
  – środków trujących i promieniotwórczych;
  – materiałów łatwopalnych;
  – zwierząt;
  – broni;
  – środków odurzających i substancji psychotropowych;
  – wskaźników laserowych;
  – kamer GoPro i profesjonalnych kamer;
  – sprzęt nagrywający dźwięk (recordery, dyktafony itd.);
  – selfie sticki, statywy;
  – parasole;
  – laptopy, tablety, kamery, aparaty z wymienną optyką;
  – napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
  – jedzenia;
  – ulotek, materiałów reklamowych;
  – transparentów i flag o wymiarach większych niż 1,5 x 2 m, kijów, wskaźników laserowych.
 12. Czy na festiwal mają wstęp osoby niepełnoletnie? Wszystkie osoby poniżej 15 roku życia muszą przebywać na festiwalu pod opieką osób dorosłych. Osoby mające 15-18 lat muszą mieć przy sobie zgodę wypełnioną przez rodziców lub opiekunów prawnych. Podanie danych osobowych (PESEL, numer dowodu osobistego) jest dobrowolne, ale konieczne do wejścia na teren festiwalu.
 13. Jestem osobą niepełnosprawną i chciałbym przyjechać na Great September. Czy będę mógł wejść do wszystkich klubów? Ponieważ festiwal dzieje się w kilkunastu różnych lokalizacjach, prosimy o sprawdzenie możliwości udziału w koncertach w poszczególnych klubach pod mailem info@greatseptember.pl jeszcze przed festiwalem. Pracujemy nad zapewnieniem osobom z niepełnosprawnościami jak najpełniejszego udziału w wydarzeniach. Przy Scenie mBank/Mastercard oraz w Hali Maszyn wydzielone zostaną miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
 14. Jak mogę dotrzeć do miejsca w którym odbywa się festiwal? Great September odbywa się w centrum Łodzi, w kilkunastu różnych lokalizacjach. Mapa festiwalu oraz szczegóły dotyczące miejsc dostępne są na stronie: https://greatseptember.pl/miejsca/
 15. Jakie są możliwości przemieszczania się pomiędzy klubami? Odległość pomiędzy koncertami jest niewielka, spokojnie można przemieszczać się piechotą. Spacer z najdalej oddalonych od siebie klubów nie powinien zająć więcej niż kilkanaście minut.
 16. Czy jest już dostępna rozpiska godzinowa? Rozpiska godzinowa dostępna jest na stronie: https://greatseptember.pl/lineup/
 17. Mam pytanie do organizatorów festiwalu. Jak mogę się skontaktować? Polecamy kontakt drogą mailową. Pytania prosimy wysyłać na adres: info@greatseptember.pl
 18. Ile koncertów mogę zobaczyć w czasie trwania festiwalu? To zależy przede wszystkim od Ciebie! Jeśli chcesz zobaczyć koncerty od początku do końca, prawdopodobnie uda się obejrzeć nawet do 10 występów każdego dnia. Pamiętaj, że spacer między klubami również zajmuje kilkanaście minut.
 19. Czy jest dostępna mobilna aplikacja festiwalowa? Tak. Bezpłatna aplikacja “Great September” jest dostępna dla systemów Android i IOS. W aplikacji znajduje się pełen lineup festiwalu, harmonogram koncertów oraz aktualne informacje związane z wydarzeniem.

Great September 2022 Artyści
Na festiwalu wystąpią m.in.: Ralph Kaminski, Bedoes, Kortez, Błażej Król, Kacperczyk, Kinny Zimmer, Julia Wieniawa, Belmondawg / Expo 2000, Igor Herbut, waluśkraksakryzys, Rubens, Szczyl, Frank Leen, bryska, Michał Anioł, asthma, Barto Katt, Lackluster, Dłonie, Kryształy, Karolina Błońska, Atlvnta, Jakub Skorupa, Miły ATZ, Ofelia, E V, Miss Ann, Guest Julka, Róża, Panilas, Gruzja, Hela, Lor, Franio Mucha, ex-us, Luna, Runforrest, Dawid Grzelak, The Small Town Kids, Marie, Dawid Tyszkowski, Jann, Bartek Deryło, Daria ze Śląska, KIWI, Verde, Sneaky Jesus, Youth Novels, The Saturday Tea, Mei Bee, Zalia, Dziwna Wiosna, Tony Yoru, Asl33p, drewnofromlas, Drobne Niepokoje, Franek Warzywa & Młody Budda, Sophie Szklarska, Palmy, mop, Sad Smiles, JAD, Ikarus Feel, Faustyna Maciejczuk, Paula Roma, Heima, Patryk Pietrzak, Oysterboy, Duchy, Walerian, Hela Me Ry, Postman, Eurodanek, Ril Anzy, Chair, Lia Sky, Klaudia Daliva, Klaudia Sobotka, Węże, Narbo Dacal, Wij, Martin Lange, Bambi, Ta Ukrainka, Kamil Hussein, Alfah Femmes, Król Słońce, Pavement Pizza, Aljas, The Bullseyes, Czechoslovakia, Maja Laura, Stanislavv, Kadabry Dyskety Kusaje, Ola Poskrop, Bobkovski, Ramisz, Kathia, MAS, Ewa Sad, Kisu Min, Milosz Paprocki, Ten Tonye, OvE, Larmo, Gimnastyka Artystyczna, midsommar, thekayetan, Klawo, Tropical Soldiers in Paradise, Pull The Wire, Optical Sun, Krzta.

Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie https://greatseptember.pl/

 

Program festiwalu

Sceny