Songwriter: Women For Hire/Lepatriinu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

SONGWRITER ŁÓDŹ FESTIWAL, 29 kwietnia-9 września, godz. 20

WOMEN FOR HIRE, 10 czerwca

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Women For Hire to bracia producenci Mateusz i Krzysztof Malart. W kwietniu 2015 roku, po publikacji i pozytywnym odbiorze przez słuchaczy i media singli „Time To Waste” i „Careless”, zespół otrzymał zaproszenie na festiwal Spring Break, gdzie zagrał swój pierwszy koncert.

Utwory WFH otrzymywały pozytywne recenzje m.in od Brand New Anthem, Music Is, Porcys, Outrave. Time To Waste dotarł do trzeciego miejsca listy Fresh Top 20 w radiu Planeta.fm, a także prezentowany był przez Novikę oraz Dawida Podsiadłę w ich autorskich audycjach w Czwórce.

Careless znalazł się na albumie „Ram Cafe 10”, przygotowanym przez szefa muzycznego wrocławskiego Radia Ram, Piotra Bartysia, oraz kompilacji „Odkryj”. W 2015 roku premierę miał również EP „Time To Waste”, na którym usłyszeć można żeński głos Sofii – Zofii Wypychowskiej, która od tego czasu związana jest z braterskim duetem i zasila również skład koncertowy.

Women For Hire sięgają po ciepłe, analogowe brzmienia, tworząc nowoczesne i wyrafinowane kompozycje, łączące żywe i elektroniczne dźwięki. Podczas koncertów zespół prezentuje również pełne energii, klubowe oblicze.

LEPATRIINU, 10 czerwca

Lepatriinu jest wokalistką, autorką tekstów z Estonii. Urodziła się i dorastała w Tallinie. Śpiewa już dwie dekady, 13 lat gra na gitarze i pisze własną muzykę, a od niedawna dołączyła do swojego repertuaru elektroniczne bity. Teraz tworzy wyjątkowe muzyczne krajobrazy, łącząc prostotę i czystość muzyki akustycznej z nowopoznaną elektroniką. W tym roku wydała swoją pierwszą EP-kę.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]