W wielkim stylu powraca ulubiony cykl dorosłej widowni. Nowi artyści ze swoimi najlepszymi programami, duża scena i specjalni goście na inaugurację. Z cyklem Stand-up Piotrkowska czwartkowe wieczory lipca i sierpnia będą pełne szyderczego humoru i kontrowersyjnych żartów, ale też powiewu świeżej energii .

Letnia scena stand-up przenosi się z pasażu Rubinsteina do egzotycznego podwórka z beach barem przy Piotrkowskiej 144. W Las Palmas zobaczymy plejadę polskich komików na wielkiej scenie i zasiądziemy wygodnie na leżakach z piaskiem pod stopami i pod prawdziwymi palmami! Pierwsze wydarzenie odbędzie się 1 lipca o g. 20.30, a po roku nieobecności stęsknioną publiczność powita z przytupem aż trzech specjalnych gości. Program wielkiego otwarcia potrwa nieco dłużej niż zwykle i złoży się na niego występ główny w wykonaniu Tomka Kołeckiego, z suportem Pauliny Potockiej, a gospodarzem całego wydarzenia będzie Grzegorz Dolniak! W kolejnych występach udział brać będą komicy, których widownia Stand-up Piotrkowska jeszcze nie miała okazji zobaczyć, a do tego przed gościem głównym organizowany będzie tzw. open mic, czyli rozgrzewka z udziałem komików wkraczających dopiero na scenę. Jak zawsze będzie różnorodnie i interaktywnie, bo przecież w stand-upie najważniejszy jest kontakt z widownią!

Start każdego wydarzenia o godz. 20.30. Wejście do Las Palmas od Roosevelta (50 m od ul. Piotrkowskiej). Wstęp na Stand-up Piotrkowska jest bezpłatny.

Harmonogram:

01.07. Wydarzenie 1: Tomek Kołecki, support: Paulina Potocka, prowadzenie: Grzegorz Dolniak

08.07. Wydarzenie 2: Rafał Banaś

15.07. Wydarzenie 3: Adam Sobaniec

22.07. Wydarzenie 4: Wojtek Pięta

29.07. Wydarzenie 5: Filip Puzyr

05.08. Wydarzenie 6: Mieszko Minkiewicz

12.08. Wydarzenie 7: Paweł Chałupka

19.08. Wydarzenie 8: Ewa Stasiewicz

26.08. Wydarzenie 9: Ewa Błachnio

Czym jest stand-up?

Zrodzona w Wielkiej Brytanii sztuka posiada wieloletnią tradycję, w Polsce natomiast dopiero się rozwija. Stand-up to improwizowany występ komika przed publicznością, w którym na pierwszy plan wysuwa się osobowość samego artysty. Należy być przygotowanym na to, że występujący omijają bezpieczne tematy a wręcz przeciwnie, dotykają tabu i szokują widza. Nie chodzi jednak tylko o rozbawienie publiczności, prawdziwy stand-up ma również zmusić do refleksji.

TOMEK KOŁECKI

Jeden z najlepszych komików młodego pokolenia. Urodzony w ’97, na scenie od 2013 roku. Ze swoimi występami zjechał już całą Polskę oraz trochę Europy. Mogliście go zobaczyć także w takich programach telewizyjnych jak «Tylko dla dorosłych» TVP2, «Comedy Club» Comedy Central czy «Kuba Wojewódzki» TVN. Wygrał 4 edycje Antrakt Stand-up festiwal dzięki czemu mógł wystąpić w takich lokalizacjach jak Warszawski Torwar, Katowicki Spodek czy Gdańska Ergo Arena. Przez dwa lata współtworzył projekt Po prostu stand-up. Obecnie rozwija swój autorski projekt „Please stand-up”.

 

RAFAŁ BANAŚ

Rafał Banaś wystąpi w programie “Samozwańczy Szakal 2”. Rafał to komik aktywnie działający na polskiej scenie komediowej od 2013 roku. Jako stand-uper bawił widownie w telewizyjnych programach tj. Kuba Wojewódzki, Świat się kręci oraz Tylko dla dorosłych. Zwycięzca Festiwalu komedii „Szpak”, Areny stand-uperów oraz trzykrotny finalista Antrakt stand-up festiwalu. Jego programy np. „Strefa Komfortu” są dostępne na popularnych platformach internatowych.

 

ADAM SOBANIEC

Adam Sobaniec to przedstawiciel łódzkiej sceny komediowej. Człowiek, który wygląda tak jak się zachowuje. Lekko nieokrzesany, ale niesamowicie zabawny. Sam sposób mówienia sprawia, że co niektórzy zaczynają rechotać. Jego występy to połączenie czarnego humoru i improwizacji okraszonej abstrakcją, co sprawia, że to jeden z najciekawszych komików jakich wydała na świat Łódź.

 

WOJTEK PIĘTA

Na scenie od lat, jeden z pionierów krakowskiego stand-upu, filar ekipy Comedy Lab a przede wszystkim dobry ziomek, na którego można zawsze liczyć. O tych i innych aspektach swojej natury opowie w ramach nowego programu “Zrzutka na alimenty”. Dowiecie się między innymi o trudnym tranzycie ze stanu kawalerskiego do stanu żonatego, a wyjątkowa sceniczna energia Wojtka zapewni Wam niezapomniane wrażenia.

 

FILIP PUZYR

Trójmiejski komik, improwizator i judoka. Popularyzator sportowego trybu życia i rujnowania go za pomocą alkoholu i złych decyzji. Na co dzień pracuje z dziećmi, więc musi udawać, że stand-up to program pomocy osobom z niedowładem kończyn dolnych. Prywatnie wielki amator świeżego chleba z masłem i solą.

 

MIESZKO MINKIEWICZ

Mieszko robił w życiu wiele, żeby tylko nie pracować. Głównie wymyślał żarty. Z czasem to stało się pracą. Sam się załatwił. 13 lat na scenie, występy w Polsce i za granicą, miliony wyświetleń na youtubie, a on tylko chciał w grę w spokoju pograć. Mieszko to nie jeden z tych, co biegają po scenie. On w ogóle nie biega. Raczej patrzy z dystansem. Jak dostrzeże coś absurdalnego, to wyśmieje. Siebie też wyśmiewa, w pierwszej kolejności. Ale humor Mieszka to nie tylko beka z codzienności. Znajdziecie i jakiś bardziej zaangażowany tekst przemycony tu i tam. Bo największą ambicją Mieszka jest kogoś poruszyć, samemu jak najmniej się ruszając. O, taki właśnie. Ale poza tym głównie beka.

 

PAWEŁ CHAŁUPKA

Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

 

EWA STASIEWICZ

Od wielu lat związana ze sceną rozrywkową. Komiczka o wielu twarzach. Jej najbardziej znane alter ego to Paulina Macutkiewicz – właścicielka hurtowni farb i polityk w jednym, której znakiem rozpoznawczym jest piękny kołnierz obecny w każdym spocie wyborczym. Na Youtube ma swój kanał, na którym umieszcza własne, krótkie produkcje. W Zielonej Górze organizuje cykliczną imprezę “Stand- up ON”. W swoim programie porusza się w bliskiej sobie codzienności. Ma intrygujące poczucie humoru. Występowała przed ludźmi i Internetem. I nie wyszli.

 

EWA BŁACHNIO

 …czyli pełen uśmiechu i pozytywnych emocji występ artystki znanej z polskiej sceny kabaretowej, która zyskuje coraz więcej fanów wśród widzów stand-upu. Kilkunastoletnie doświadczenie związanej do 2014 roku z kabaretem Limo sprawiło, że teraz z dumą pracuje na swój indywidualny dorobek artystyczny. Niejednokrotnie wcielała się w rolę konferansjera (Polsat Sopot SuperHit Festiwal, Sylwester z Dwójką, Telekamery). Aktualnie gra również role w spektaklach teatrów w Krakowie, Gdyni i Katowicach. Współtworzyła audycję Poliż Temat w RMF FM wraz z Robertem Korólczykiem i Mariuszem Kałamagą. Jej niezwykła charyzma i energia jaką emanuje ze sceny sprawiają, że każdy jej występ to niezwykła atmosfera i oczywiście pełna widownia!